Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie przy wysprzęglaniu [Megane II, 1.6 16V]


kannill112

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

przeglądałem podobne tematy na forum, jednak nie znalazłem nigdzie odpowiedzi dlatego zwracam się do Was.

 

Od 2 tygodni posiadam Megane II, 1.6 16V z 3 letnim gazem BRC. Wczoraj, gdy wracałem do domku włączyłem sobie ciepły nawiew na połowę mocy. Po przejechaniu około 5min dojechałem do pierwszego skrzyżowania, wrzuciłem luz i naglę samochód zgasł. Działo się tak za każdym razem, gdy wrzuciłem na luz. Zaobserwowałem, iż po wrzuceniu luzu obroty spadają w dół i nie zatrzymują się w okolicach 1k, tylko wskazówka opada na sam dół. Gdy dojechałem do celu i zaparkowałem, przygazowałem samochód ponad 3k obrotów i za każdym razem wskazówka wracała na swoje miejsce i autko nie gasło (próbowałem z włączonym i wyłączonym ogrzewaniem). Jak kojarzę fakty to ogrzewania użyłem wczoraj pierwszy raz od kupna i właśnie przy nim pojawił się owy problem. Wcześniej gaz chodził bez zarzutów.

 

Macie jakiś pomysł co może być przyczyną? Co jeszcze sprawdzić? Jeżeli coś wiecie proszę o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz jakiego rzędu to są pieniążki?

Dodam jeszcze, iż przy kupnie poprzedni właściciel powiedział mi, że nie wymieniał jeszcze filtru - nie pamiętam dokładnie o jaki chodziło - ale chodziło o ten, który wymienia się co ileś lat lub km. Bo te co trzeba co rok wymieniać to powiedział, że robił na bieżąco. Sorki, że piszę tak niesprecyzowanie, ale to moje pierwsze autko z gazem także dużego rozeznania w tym nie mam.

Czytając inne fora, najczęściej pisali, iż problem leży w dolocie powietrza, że mieszanka jest zbyt uboga w gaz w momencie hamowania, a o tym wale pierwszy raz widzę. Mógłbyś mi przybliżyć temat?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem, zamierzam podjechać tylko na razie mamy weekend, wszystko pozamykane dlatego postanowiłem zapytać Was. A zdziwił mnie fakt, iż przy włączonym ogrzewaniu zaczęło się tak dziać, a wcześniej śmigało bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, ja miałem podobny problem mianowicie w Scenicu 1.6 8v przy parowniku AT07 140HP musiałem wymienić membrany komplet naprawczy koło 30 zł do 40 zł problem znikł pozdrawiam :notacrook:

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!