Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ABS świeci ale nie zawsze.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem: ostatnio chyba mechanik połamał mi blaszki trzymające czujniki przy jednym z kół no i oczywiście świeciła kontrolka absu bo czujnik wypadał. Udało mi się go zamocować ale abs niestety dalej się zaświeca. Po odpaleniu auta świeci, po ruszeniu gaśnie, w trakcie jazdy czasem po 1km czasem po 5km czasem po 10km znowu się zaświeca. I tak zostaje do zgaszenia silnika. Przy ponownym odpaleniu znowu to samo: świeci, potem gaśnie i znowu świeci. Sprawdzałem czy czujnik znowu nie wypadł, ale jest na miejscu.

O co może chodzić. Wymieniłem już czujnik ale kontrolka nie gasła wcale. Czujnik był co prawda z 1.5dci a ja mam 1.6 16v ale wtyczka była taka sama tylko kabel dłuższy i końcówka czujnika lekko inaczej wyprofilowana ale trzymała się nawet lepiej w tych połamanych uchwytach. Założyłem stary czujnik i dalej świeci i gaśnie...

Pomóżcie co może być nie tak?

 

Dodano: 24 lis 2014 - 11:26

...naprawdę nikt nie jest w stanie jakoś pomóc?

 

Dodano: 26 lis 2014 - 08:41

Czujnik wymieniłem ponownie, już na taki jak powinien być... niestety abs gaśnie przy odpaleniu auta ale nawet przy lekkim przy chamowaniu hamowaniu od razu działa tzn. słychać jak pompka pompuje i koła przeskakują a na pewno abs wtedy nie powinien zadziałać...

Co jeszcze może być nie tak... pomóżcie bo już pomysłów nie mam :( a jak tu jeździć bez absu jak zaczyna być ślisko i brzydko (człowiek się odzwyczaił...)

 

Dodano: 26 lis 2014 - 08:55

Tak sobie myślę... czy możliwe żeby sam pierścień magnetyczny się uszkodził? Da się go jakoś ewentualnie wymienić? Czy pozostaje wymiana całej zwrotnicy z pierścieniem i uchwytem czujnika?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!