Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,9 dCi - poproszę o opinie


Shymek

Rekomendowane odpowiedzi

Autko które jadę dziś obejrzeć:

 

http://otomoto.pl/renault-megane-C34686941.html

 

Miał być Scenic... ale znaleźć zadbanego to jak szukanie igły w stogu siana.

Ta Meganka była serwisowana u mojego mechanika. Podobno był problem z brakiem mocy - obstawiam że nie zostało to usunięte czyli wtryski do regeneracji.

Czy może być to duży koszt?

Czy opłaca się dać tyle za auto jak w ogłoszeniu (zimówki w komplecie - w tym roku był wymieniany rozrząd ;) )

 

Auto ma być moim drugim (na lato mam RSa) - na zimę, wiosnę, w trasę do 3Miasta, mały wypad na wakacje (Litwa, góry itp. - ciepłe kraje tylko samolotem :P).

Czy można zaufać silnikowi dCi że mnie nie zaskoczy powiedzmy 1000km od domu? :)

 

Tym razem wy możecie mi pomóc więc z góry dzięki za merytoryczne odpowiedzi

Edytowane przez Shymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia słabe, żeby coś dokładniej ocenić, ale skoro pytasz o silnik to się wypowiem, bo miałem.

1.9 dCi 102KM (dokładnie) to jest inna jednostka, niż ta słynna obracająca panewki 1,9 :)

Mocy może nie za wiele, ale do normalnej jazdy w zupełności wystarcza. Spalanie spokojnie ok 5,5l przy normalnej jeździe. Ja swoim zrobiłem 85 tys km i oprócz przepływomierza (który był odłączony przy zakupie) wymieniłem elektrozawór podciśnienia (brak mocy) za 40zł i 10cm gumowego wężyka od czujnika ciśnienia (przeładowanie) i to wszystko przez 5-6lat jak ją miałem.

Ważna sprawa - są zwykłe 1,9 dci i 1,9 dci z niebieską literką "i" w skrócie. Ja miałem własnie ten z niebieskim "i". Występowały w 2001 i 2002/3 roku. Silniki delikatnie się różnią (nawet z wyglądu) i są uważane wśród mechaników za trwalsze.

Co do wtrysków - nie powinno być problemów, ale auta mają już swoje lata i trochę przejeździły. Turbina bez zmiennej geometrii - nie ma problemów z regeneracją. Po chipie jeżdżą lepiej i mozna na seryjnych gratach zrobić 120/130KM i jakieś 240Nm.

 

Jakbym szukał takiego auta w podobnym budżecie to na pewno bym kupił drugi raz megankę z tym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wersja z niebieskim "i" :)

MA lekko przyrysowany bok tył od strony kierowcy. Stan w środku - bajka :)

Półskórki, pełna elektryka (szyby lusterka), klima :) 2 komplety kół zima/lato

Z tego co zauważyłem - nie ma kompa :(

Dopiero teraz zauważyłem że to rocznik 2003 :P

 

Dziś zaraz auto jedzie na warsztat do dokładnego sprawdzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest tak jak piszesz to trzeba brać na scieżke zdrowia i negocjować cenę :-)

Ta tapicerka wystepowala w lepiej wyposażonych meganach. Komputer pokladowy to drobiazg, sam dołożysz z pomocą forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena negocjowalna tylko do 5500 i ani grosza mniej. 1000 zł to sporo ale...

 

- regeneracja 4x wtryski (580 zł sztuka jeśli pełna, koło 350 jeśli same końcówki)

- luz zaworowy do regulacji

- sprzęgło się kończy

- sworzeń prawy (kompletnie wybity)

- wszystkie możliwe tuleje do wymiany bo są ponadgryzane

- 2x końcówka drążka

- prawdopodobnie 2x tylne amory (jakieś chiński szajs)

- co za powyższym idzie - zbieżność

- pedał gazu w podłodze - zakres pracy 1 cm :unsure: (albo linki do regulacji albo coś tam - nie pamiętam)

- linki wybieraka do regulacji

- klima do nabicia

- fotel kierowcy bez regulacji wysokości bo przełożony z anglika (oryginalny się złamał, ten jest dla mnie za wysoko)

- powypadek z tyłu

 

Z zalet 2x komplet kół, alusy z letnimi i stalówki z zimówkami, bogate wyposażenie (jest też ESP :) ), mam pełną historię serwisową, komp jest jednak :)

 

Na dzień dobry po cenach dla mnie do włożenia w auto 3000 zł (o ile uszkodzone wtryski nie poczyniły większych szkód typu tłok do wymiany :/ )

Sprzedawca po tym co usłyszał stwierdził że niżej z ceną nie zejdzie bo i tak znajdzie się jakiś naiwniak co kupi

 

Aaaaa i auto stało od 2 miesięcy - nie ma aktualnego przeglądu. Informacja od Dyrektora Sprzedaży Salonu Mercedesa: przegląd to formalność (ciekawe jak z tak wywalonym sworzniem miało by to auto przegląd przejść...)

Edytowane przez Shymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałbym się takiego wkładu. Meganka I to proste auto i zawieszenie i pierdoły można zrobić w rozsądnych pieniądzach, ale jak jest tego aż tyle to się chyba nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o filtrze paliwa i jakimś tam zaworku.

Tarcze i klocki przód/tył są prawie nowe. Olej i filtry niedawno wymieniane.

 

Mam mętlik w głowie bo najbardziej obawiam się tych wtrysków. Była o nich mowa w tym aucie już przed przebiegiem 170 tys. (kiedy był wymieniany rozrząd u mojego mechanika ;) ) ale właściciel zamiast je naprawić pojechał zrobić chipa. Podobno auto miało mieć 130KM. Ja tego dziś nie czułem nic a nic (aczkolwiek słabo czuć tyle koni jak się jeździ 350konnym autem na codzień :D )

Podobno na tych trafionych wtryskach auto pojechało nawet do Chorwacji więc kto wie co tam w silniku się dzieje skoro czuć lekkie przerywanie - w CLIPie widać jak nierówno czasami wtryski podają paliwko.

Pewnie gdybym sam ogarniał mechanikę to koszty nie byłyby wielkie ale licząc te 3tys. to na auto trzeba wyłożyć 8500... a to już sporo jak za obdrapane i trafione kiedyś w tyłek + fotel kierowcy z anglika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam Megane - po prostu myślałem że trafi się zadbane z pewną historią serwisową. Prawie tak było - tylko historia się zgadzała

:notacrook:

 

Ja szukam Scenica ale w morzu zajeżdżonych padeł znaleźć coś prowadzi do aktów desperacji i oglądania się za czym kolwiek w dobrym stanie. Zamiaru jechać na drugi koniec Polski by obejrzeć auto które faktycznie nie jest warte połowę wystawionej ceny nie mam zamiaru - zrobiłem tak już 3krotnie po zapewnieniach prywatnych sprzedawców. Ostatnim razem nawet nie wysiadłem z auta widząc auto na zdjęciach i na żywo... <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!