Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

skrzynia biegów problem


mariox

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Mam problem ze skrzynią biegów w megane scenic 2001r benzyna/ gaz. Jak silnik jest zimy naprzykład po nocy biegi wchodza mi normalnie lecz po jakims czasie 30min/1godz czasem wczesniej nie patrzyłem na zegarek,mam problem z jedynka dwójka i trójka. Wciskam pedał sprzgła do oporu i nic, ostatnio stało mi sie tak naskrzyzowaniu świetlnym gdy miałem ruszyc nie mogłem w zaden sposób wrzucic jedynki, Jaka moze byc przyczyna , skrzynia sprzegło czy cos innego. Dodam ze jest to silnik 1.4 16v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być wiele.Ja stawiałbym na dokładne sprawdzenie całego układu t.z. sprzęgło ,skrzynia(rozebrać i sprawdzić synchronizatory) ale może być też problem z przedłużeniem lewarka pod podwoziem(musisz wejść i sprawdzić) A masz olej w skrzyni ??? Posprawdzaj :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód kupiłem w niemczech trzy lata temu był serwisowany jak widac w ksiazce ser.

nie sprawdzałem czy jest olej w skrzyni ,ale sadze ze jest tylko niewiem czy niejest za mało - jak sprawdzic gdzie jest miarka.

ale może być też problem z przedłużeniem lewarka pod podwoziem(musisz wejść i sprawdzić)

 

jak to sprawdzic co wnim moze byc nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie wierzyl sobie i mówił ze "sądzę ze jest":)Trzeba sprawdzic-to niewiele kosztuje a olej w skrzyni zazwyczaj traktuje sie po macoszemu.Producenci sugerują ze nie wymienia się ,podobnie jak twierdzą ze nie trzeba docierac samochodu...co jednak do końca nie jest najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj postanowiłem sprawdzić czy jest olej w skrzyni i tu niespodzianka okazuje sie ze jest w lew oleju ale niema miarki, próbowałem włozyc cienki prent aby sprawdzic czy cos tam jest ale bez wiekszego rezultatu-cezko wchodzi i niechce czegos tam uszkodzic. Czy jest jakis inny sposób sprawdzenia oleju, jeśli tak to jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

[Cięcie]

Czyli co,wymieniłeś sprzęgło i jest ok, czy tylko zgadujesz?

 

Radzę zapoznać się z regulaminem forum, część o cytowaniu. Następnym razem będzie inny kolor kartki :?:- Prezes

 

[ Dodano: 2008-03-11, 17:24 ]

na zimnym, zgaszonym silniku biegi wchodza ładnie, Czyli moze to byc sprzegło,pytanie wystarczy je podciagnac-podkrecic czy zrobic cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!