Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozrusznik się prawie spalił !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie... Być może jest gdzieś już taki temat ale jestem tak zdołowany że nie wiem co mam zrobić...

A więc od początku: zaczęło się od tego że moje Megane 1,9Dci 120Km.2003rok zaczęła raz na jakiś czas nie odpalać, cała procedura startowa ok. oprócz kręcenia rozrusznika. Za którymś razem odpalała i tak przez długi czas. Powiedziałem dość.

1. wymieniłem akumulator na nowy cena 280 zł. i nic

2. wymieniłem szczotki w rozruszniku na nowe i to samo cena 250zł

3. no to teraz pora na elektryka. Diagnoza komputer Upc i wymiana przekaźnika na nowy, rozebranie kompa i wlutowanie nowego podobno stary był osmalony cały cena 400zł. i dalej to samo potem elektryk wpadł na pomysł, żeby do przewodu prądowego który idzie do rozrusznika podpiąć żarówkę i obserwować jak nie odpala, to czy świeci się żarówka??? No i faktycznie świeciła uff powiedział, że to musi być awaria rozrusznika. Wczoraj kupiłem nowy rozrusznik w Inter Carsie tzn. po regeneracji cena 300zł, mechanik mi zamontował cena 150zł i w końcu myślę i modlę się żeby to już był koniec mojej drogi krzyżowej.

Jest ok. aż tu nagle stoję w centrum miasta odpalam auto i coś mi dziwnie wyje !!! Szybko gaszę auto a tu nic macha w górę a rozrusznik kręci jak szalony masakra. Zanim dobrałem się do aku to już dym szedł z niego, odpiąłem aku. Ponownie podpinam, znowu kręci, matko co robić??? Przyjechał elektryk poruszał kablami przy rozruszniku odpuściło.Hhmmm, no to ja dzida do warsztatu gdzie mi zakładali, patrzymy a tam na rozruszniku cała kostka aż stopiona a rozrusznik ledwo kręci.

 

Pytanie co mogło być powodem takiej sytuacji czy wadliwy rozrusznik czy coś znowu z elektryką. Auto na warsztacie i jutro mają mi wstawić drugi rozrusznik a ten idzie do reklamacji tylko czy słusznie???

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie lauber

i jutro znowu ma być taki kurdę to może odwołać ...a tego chinola oddać tylko do reklamacji tylko czy mi kasę oddadzą???

 

Dodano: 12 gru 2014 - 20:48

i teraz bądź tu mądry czy rozrusznik czy instalacja ,,,podkreślę że wcześniej na starym takich akcji nie było

 

Dodano: 12 gru 2014 - 20:54

Może macie jakieś propozycje co do innego rozrusznika ???co i gdzie kupić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurdę teraz to już lipa oryginał oddany w rozliczeniu został mi tylko ten lauber ...no to jestem w czarnej dziurze

 

Dodano: 12 gru 2014 - 21:23

Tu nas w Mrągowie brak jest dobrych fachowców masakra każdy tylko kroi a jak się coś zasugeruje to foch od razu, tyle kasy w topiłem ale widzę, że to nie koniec mojej drogi. Muszę chyba poszukać rozrusznika innej firmy a jutrzejszą akcję odwołać sam już nie wiem

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było ciekawiej to intercarsy pewnie będą chcieli opinie elektryka czemu nie działa :bash: (przekonałem się o tym zdając cewkę i rozrusznik)... Osobiście jakoś znienawidziłem te niby hurtownie bo nie dość, że kosmicznie drogo to często jakość pozostawia wiele do życzenia.

Na allegro kupisz rozrusznik do twojego auta od 30zł (oryginalna używka) po czym go zregenerować a te szajs od laubera reklamować aż do skutku.

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=seng-v12-cp-p-mt-1209&department=wszystkie+dzia%C5%82y&order=p&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&string=rozrusznik+megane+1.9dci

Rozrusznik do twojego auta to Valeo D7R49 (nawiasem mówiąc są robione w Polsce...)

P.S.

Tak to już jest szybko szybko a wystarczy czasem trochę poczytać.

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!