Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Duże felgi od 18" do 20"


Gawrych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich praktykował ktoś może z większym rozmiarem felg od 18" wzwyż ?? szykuje sie na przyszły sezon i szukam kół jestem ciekawy czy wejdą beż większych przeróbek większe felgi niby na yt są filmiki ale nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będą miały parametry podobne do oryginałów to nic złego się nie stanie. Jednak żeby Megana wyglądała jakoś na felgach większych niż 18" musi zostać obniżona. Inaczej auto wygląda jak przysłowiowa koza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawrych oduść sobie wszystko wyżej 18-ki. Sorry ale Renata z tego filmiku wygląda wieśniacko, przy opuszczonym zawiasie felga (prawdopodobnie 20-ka) chowa się w nadkole. Dodatkowo dla zachowania parametru średnicy zewnętrznej koła (nie można tego zmieniać bo zmiana średnicy/ promienia koła spowoduje zmianę momentu obrotowego na kole w konsekwencji wzrost obciążeń na półosie i skrzynię biegów) na taką felgę musisz wciągnąć naleśnik nie oponę - profil pewnie max 30. Słabo widzę jazdę po naszych ulicach i drogach na takiej gumie.

Uważam, że 18-ka na początek naprawdę znacząco poprawia wygląd i obniżenie profilu opony z 50 przy 17-ce do 40 przy 18-ce pozwala jeszcze wygodnie i bezpiecznie jeździć i nawet krawężniki najeżdżane z rozsądkiem nie kaleczą opony czy tym bardziej felgi. Jak apetyt wzrasta to taką 18-kę można stylistycznie podkręcić obniżając budę max o 30mm korzystając z dedykowanego zestawu sprężyn Eibach (koszt ok 600zł + wymiana) przy zachowaniu posiadanych amortyzatorów.

 

Tak czy inaczej "diecezja" należy do Ciebie :rolleyes: .

Pzdr

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podpinam się do tematu żeby nie zaśmiecać. Czy ktoś miał do czynienia z firmą Doan z Krakowa? Namierzyłem u nich ciekawe felgi tylko trochę mnie zastanawia relatywnie niska cena do stylistyki:

http://www.felgi.doan.com.pl/kotaro-mb-17-p-465.html

Jeśli ktoś kupował u nich felgi proszę o opinię przede wszystkim w zakresie jakości i wykonania felg oraz ogólnie o kontakcie i realizacji zamówienia. Będę wdzięczny za pomocne słowa. Koledzy poszukujący felg przyznają z pewnością, że ceny dosyć atrakcyjne. Mile widziane również inne namiary na podobne firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdziesz na alledrogo to zobaczysz całą masę takich felg m.in. właśnie pdw. Osobiście gdybym miał kupować to chyba nie kupiłbym tego dla siebie. Wolałbym dołożyć i kupić chociaż jakiegoś riala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to są chińskie felgi. Znalazłem je na chińskim serwisie w cenie 65 USD za sztukę w rozmiarze 14" (tylko inny wzór)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przy większych felgach niż 17 musisz ją obniżyć bo będzie to komicznie wyglądało u mnie mam 19 na oponie 215/35 auto opuszczone na gwincie do końca .Co do komfortu to go nie ma :P 20 cali wejdzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Panowie!

Mam pytanko czy do megane II GT bez problemu wejdą kółka 18" i oponka 215/45 przy ET 42, nie za wysoki profil, nie będzie nic ocierać przy skręcaniu itp.?

Pzdr.Guti82

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zależy jeszcze na jak szeroką felgę chcesz naciągnąć te 215/45? U siebie mam Fondmetale Tech 5 silver 18" 8J a na tym opony 225/40, nie wiem jakie jest ET w tych felgach ale na bank nie mniejsze niż 40 i jest jeszcze trochę luzu na dystanse czy też szerszą felgę. Mam też obniżone auto 35/35 na MTSach i obecnie nie ma mowy o jakimkolwiek obcieraniu, nawet przy załadowanym aucie ;)

 

PS foto jeszcze na jamexach, na MTSach auto siedzi trochę niżej ;)

post-67330-0-58270600-1435910390_thumb.jpg

Edytowane przez luki2986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki2986 Jak dobrze pamiętam to te felgi mają ET42 ;)

 

Od siebie dodam że do meganey bez problemu z przodu wchodzą felgi 17x8 ET38, a z tyłu 17x8 ET33 na oponie 225/45 i po obniżeniu sprężynami -30mm od eibacha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 lata później...
Dnia 3.07.2015 o 10:00, luki2986 napisał:

Zależy jeszcze na jak szeroką felgę chcesz naciągnąć te 215/45? U siebie mam Fondmetale Tech 5 silver 18" 8J a na tym opony 225/40, nie wiem jakie jest ET w tych felgach ale na bank nie mniejsze niż 40 i jest jeszcze trochę luzu na dystanse czy też szerszą felgę. Mam też obniżone auto 35/35 na MTSach i obecnie nie ma mowy o jakimkolwiek obcieraniu, nawet przy załadowanym aucie ;)

 

PS foto jeszcze na jamexach, na MTSach auto siedzi trochę niżej ;)

post-67330-0-58270600-1435910390_thumb.jpg

Witam, czy dokładnie ten sam zestaw upcha się w CC 2.0 turbo benzyna? Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!