Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poschizowana sonda lambda...


bubolak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukałem podobnego tematu, ale nie znalazłem. Problem polega na tym, że świeci mi się kontrolka "serwis". W Renault powiedzieli, ze to sonda lambda, niestety nie wiem która. Na szczęście obie są identyczne. Oczywiście w serwisie krzyknęli jakąś chorą cenę. Znalazłem więc na allegro taka sondę. Znalazłem jakiś mały warsztat gdzie mi to zrobią. Pojechałem dowiedziałem sie co i jak. Nie ułowiłem sie bo nie miałem czasu, wsiadam do samochodu i kontrolka zgasła... Spalanie mi spadło o jakieś 2 litry. Niestety po jakimś czasie znowu się zapaliła... Doszedłem do wniosku, że moja sonda żyje własnym życiem i co jakiś czas chce mnie wkurzyć. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że nie wymieniłem tej sondy. Teraz od 2 tygodni mi się nie pali i nie wiem co robić. W ASO krzyknęli 440zł za sondę i 160zł za wymianę... więc raczej sie nie opłaca, bo sonda na allegro (taka sama Bosha, sprawdziłem po numerze części Renault) kosztuje 269zł i wymiana jakieś 30zł gdzieś gdzie mają komputer. W mieście pali mi niecałe 9 litrów, bo zdarza mi się depnąć, więc z tego co czytałem to w miarę dobrze. Nie wiem, czy mam ja wymienić, czy nie... Co jak co 300zł nie chodzi piechotą. Francuska technologia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli obie sondy są takie same to po prostu zamień je miejscami. Prawdopodobnie padła lub pada pierwsza sonda, aczkolwiek z tego co piszesz możliwe jest również uszkodzenie instalacji. Druga sonda służy jedynie do kontroli działania katalizatora i nie ma wpływu na sterowanie wtryskiem (w normalnych warunkach powinno tam być napięcie około 450mV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "Francuska technologia" miałem na myśli Megankę jako całość, a nie sondę. W katalogu tak jest napisane, że to sonda boscha. A z tą wymianą może być problem ( dwie lewe ręce do mechaniki ) :-P Jak będę miał chwilę to po prostu wymienię. Oczywiście następnym razem jak się zapali kontrolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś możliwośc sprawdzenia czy sonda lambda wogole dziala i czy dziala porpawnie? U mnie sie nie siweci kontrolka ale duzo kontrolek mi sie nie swieci :( np. od zaciągnietego ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko wyjdzie jak podepnę Meganke do kompa, prawda? To czy działa ta sonda (a raczej która nie działa) look napisałeś, że jeśli to tylna to nie ma znaczenia? Jest możliwość, że to tylna? Czy tylko przednie się walą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest możliwość że to tylna, ale wtedy nie skacze spalanie o 2 litry tylko po prostu zapala się kontrolka OBD (czy tam jak ona się nazywa w megi II).

Jak podepniesz auto pod kompa to będziesz wydział na bieżąco jak pracują sondy i jak się na nich napięcie zmienia i w jakich granicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Podłączę się tutaj. U mnie walnęła przednia sonda. Koledzy powyżej piszą że obie są takie same.

Co radzicie - zamienić je miejscami (zepsutą na tył) czy lepiej kupić sobie sondę uniwersalną za ok. 100 zł i tę wrzucić na tył ?

Nie ukrywam, że chciałbym wydać najmniej pieniędzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Z tą sondą już mam tak 3 lata :-p

Ciekawostka: całą zimę przejeżdżam bez błędu. Teraz zaczęło robić się ciepło to w miesiącu już dwa razy błąd wyskoczył... Podczas spokojnej jazdy. Na clipie tylko i wyłącznie błąd sondy lambda za katalizatorem. Nic nie wymieniam. Kasuje tylko błędy co jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!