Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup meganki


Kangaroo69

Rekomendowane odpowiedzi

Wydzielono

 

Witam, zalogowałem się na forum bo już wcześniej miałem Megane II 2.0 Benz + Lpg i teraz rok po sprzedaży znów chciałbym wrócić do tej marki i modelu. Tym razem jednak po 3 autach z LPG chciałbym coś w dieslu. Z jednej strony o silnikach DCI wszyscy wszystko wiedzą i gorszych nie ma, z drugiej zaś mam 2 znajomych którzy te auta mają i przez 5 lat nic nie robili. Jedno to Clio z 1.5 dci (ekonomiczne i póki co nie awaryjne z przebiegiem ~ 150 000) kolega śmiga dziennie 50 km, a drugie to Laguna 1.9 dci, żona kolegi dojeżdża do pracy 5 km codziennie i w tej póki co robili tylko turbin. Obydwaj ze mna pracowali i nie mam powodów im nie wierzyć. No ale ja znalazłem megne 1.9 DCi i mam mały kłopot, bo niby produkcja 2004 a silnik już 130 km, w necie znalazłem info że dopiero w 2005 wprowadzili ten silnik, mial on ulepszone smarowanie i Filtr cząstek stałych. I właśnie o to ostatnie mi chodzi, bo kupić auto za 10 000 pln i potknąć się o kilka tysięcy nie bardzo mi leży. Możecie mi wyjaśnić jak to jest z tym 1.9 dci ? Za te pieniądze jest tylko Alfa 147 JTD która jeszcze mi sie podoba,ale Alfa. Pozdrawiam Kamil

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Alfę 147 i nie dam złego słowa powiedzieć , 1,9JTD bardziej ekonomiczny niż Megi, zero awarii przez rok użytkowania (jak dbasz tak masz), więc nie słuchaj stereotypów. Miałem też SC II i Megi II obydwa z 1,9 DCI , każdy użytkowałem dłużej niż rok i też zero problemów, no ale podobno przesadzam z dbałością o auto, w każdym aucie jakie kupuje robię kompletny serwis z rozrządem olejami filtrami i wszystkim co trzeba, później mam z głowy problemu z silnikiem. Teraz ujeżdżam Megi II w benzynce już ponad pół roku i też nie mam problemów z silnikiem.

Jeśli zamierzasz mało jeździć to szukaj benzyny, spala niecały litr więcej na 100 niż diesel. Za to w dieslu Renówki są teraz tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w 1.9 JTD jest mniejsze ? A to Ci masz ;)nie ma tam FAPA i w fiatach spisuje się dobrze. Megane wydaje mi się większe ale ten FAP mnie niepokoi :/ w sumie w niedzielę jadę obejrzeć Megi w 1.9 dci ale nie bardzo wiem co sprawdzać. W megane z 2.0 benzyną miałem dwumas i tam było go podobno słychać bo telepał silnik przy gaszeniu, pozatym nie bardzo wiem co można jeszcze sprawdzić w takim aucie.

 

 

Dziękuję za przeniesienie ;)

Edytowane przez Kangaroo69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 1.9 DCI i też nie było Fapa. Teraz mam 1,6 benzynę jedyna rzecz którą trochę udziwnili silnik to KZFR, ale wymieniasz jak terkocze i masz spokój do drugiej wymiany rozrządu.

Co do spalania to wiadomo zależy jak ciśniesz przy mojej spokojnej jeździe JTD 8V spalał jakieś 0,5 litra mniej od DCI i to w każdych warunkach.

Teraz bardziej się zwraca uwagę na stan auta a niestety wyposażenie czy silnik jaki byśmy chcieli schodzi na drugi plan.

Podsumowując jak zadbasz o auto na początku, zrobisz mu pakiet startowy to żaden silnik nie jest straszny.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w szukaniu.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!