Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sportowy wydech


TuReK9500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacznę, że jestem tutaj nowy. Posiadam Renault Megane II CC 2.0 benzyna i ostatnio pomyślałem słuchając odgłosów silnika, że czas na jakiś sportowy tłumik, coś co polepszy jedynie dźwięk, bo nie wierzę, że wydech warty kilkaset złotych potrafi podnieś osiągi. Chodzi mi o czymś co ładnie mruczy, lecz nie jest też uciążliwe w normalnym użytkowaniu, a fakt iż takich tematów z Megankami II CC jest mało powinien założyć swój, poczytałem parę artykułów, lecz nic sensownego nie znalazłem. Może wy macie jakieś zamontowane w swoich i sprawdzone, za rozsądną cenę. Więc proszę o radę ;)

Pozdrawiam :) :rolleyes:

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troslonek pochwal się ile Cię skasowali za tłumik, o którym piszesz. Czy likwidowali ostatnią puszkę czy została fabryczna. Jaką masz budę: hatch-a czy kombi? Końcówka tłumika z jednej strony - jak fabrycznie czy dwururka? Pytam o to wszystko bo chciałem zastosować u siebie dedykowany tłumik ULTER Sport ale do kombi mają (i upierają się, że tylko to podejdzie) tylko taki http://www.vmaxzone.pl/index.php?cat_id=1155&prod_id=94055&p=2 a ja chciałbym wersję DUET (dwie końcówki jak w Lagunie GT). Wrzuć może jakieś fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja zrobiłem sobie u tego gościa podwójną końcówkę którą wspawali w oryginalny tłumik gdyż jest to auto mojej żony i miało to po prostu bardzo ładnie wyglądać. Końcówka wydaję trochę inny dźwięk niż oryginalny tłumik. Ale jak byłem u tego gości to widziałem jakie tłumiki robi na zamówienie i jak pracują. Według mnie tłumik ultera bo i o takim też myślałem tylko pojedynczy się nie umywają do tych jego. Widziałem jak robił cały kompletny tłumik od samego kolektora do megan rs. Mogę wysłać ci zdjęcie mojego tłumika na maila jak chcesz.

 

Dodano: 05 sty 2015 - 09:25

Za ostatni tłumik cały z kwasówki to coś około 700 zł chyba. Plusem jest to że może zrobić końcówki jakie sobie wymyślisz jak to było w moim przypadku.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat megane hatchback. Jak jesteś z Błonia to zadzwoń do mnie pod numer 609-052-877 masz do mnie 8km. Możesz podjechać to sobie zobaczysz. Jak nie chcesz podjechać to daj maila to ci wyślę zdjęcia.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale zbieg okoliczności mam ten sam kolor Reni co Wasz :D

Swoją drogą w zalewie białych, granatowych, czarnych i czasami czerwonych ten nasz beżyk najbardziej mi się podoba.

Choć równie fajnie MIII wygląda w niebieskim metaliku nazywa się on chyba malte blue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak podoba się końcówka. Naprawdę ten gość robi fajne tłumiki. Z tego co je słuchałem to dźwięk naprawdę super. Na pewno nie męczący po dłuższej podróży.

 

Dodano: 05 sty 2015 - 18:00

A tu jego inny tłumik

a lepiej wpisz na youtube EL-TEC TLUMIKI i zobaczysz jego pracę Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka OK, ja będę chciał popróbować dwururki tylko wiesz tak po bokach dyfuzora mojego GT-kowskiego zderzaka. Coś takiego jak na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=7jGpzGJTiPo.

Myślę, że jak są fachowi to temat mi ogarną choć nie jest łatwy bo podłoga w bagażniku kombi jest prawie na tej wysokości co dolna krawędź tego szarego dyfuzora z filmu.

No i jeszcze jedna sprawa: moja Renia jeździ na ON nie benzynie więc i dźwięki z takiego silnika są inne niż z benzyniaka ale nie przekonam się jak nie sprubuję.

 

Upss, sorry aston76 i dzięki za zwrócenie uwagi.

Edytowane przez Krzychos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 200% wojtek to ogarnie. Naprawdę robił tłumiki do [ciach]ch autek. Myślę że to nie żaden problem. Nawet robił dla programu tvn turbo.

 

Dodano: 05 sty 2015 - 23:26

Napewno nie kupił bym tłumika uletra dydykowanego do meganki. Raz już miałem i dziękuję, jechałem z żoną nad morze i dostawałem non stop opierdziel, że za głośno chodził.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - ortografia. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!