Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z elektrycznym wspomaganiem kierowni


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!

 

 

Szukałem na FORUM odpowiedzi na moje pytanie ale niestety go nie znalazłem.

Otóż w moim Megane II 1.5 DCi (92 tyś przebiegu)pojawił się dziś charakterystyczny pisk/dzwięk/wycie hydraulicznej pompy wspomagania. Problem jak wszyscy wiemy polega na tym że w Megane II jest wspomaganie elktryczne. :!:

 

Objawia się to szczególnie przy cofaniu podczas skrętu i jedynie przy małych predkościach, gdy puszczę kierownicę a ona sama odbija. Na początku myślałem że to łożysko McPersona bo krecęnie na postoju również powoduje dziwny dżwięk ( choć nie jest to stuk ale jak pisałem wyżej dżwięk "przekładni bez oleju")

Może to maglownica- nie mam pojecia. Wiem jedynie,że jakość wspomagania nie spadła. Jest jak było.

 

Jedyne co mogę dodać to fakt że auto wróciło parę dni temu od mechanika z wymiany łączników stabilizatora. Wszystko było w porzadku, jedynie przy małej prędkości na 1 biegu podczas skretu w lewo, z prawego koła dochodzią odgłosy stuków. Z reklamacja jeszcze nie byłem z braku czasu Wspominam o tym bo może jest to jakas część mechaniczna albo na warsztacie coś mi popsuli:) a ktoś z Was miał podobne objawy.

 

Dziękuję za każdy post.

 

Pozdrawiam

 

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
przy małej prędkości na 1 biegu podczas skretu w lewo, z prawego koła dochodzią odgłosy stuków

 

przegub

 

A co do elektrycznego wspomagania kierownicy to się nie spotkałam (może dlatego, że zbyt często nie miałam okazji robić przy nowszych samochodach)

Ale jeśli takowe występuję w MII to aż mi wstyd, że tego nie wiem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!