Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie


luc4s

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam z ciekawości, jak kształtuje się Wam spalanie w silnikach 2.0 dCi? Ja na razie po zakupie od kolegi dziaba, jeździłem głównie w trasy i na autostradzie na 200 km mi spaliła 6,5 l/100 km ale jechałem dość szybko 130-140 km/h. Teraz trochę pojeździłem w mieście i już śr 7 l/100 km (inna sprawa, że były mrozy).

 

Jakbyś od razu wyróżnił to by nie było kłopotu. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kolejne z tych bezsensownych.

Spali wszystko co mu wleję i to do ostatniej kropelki i ciągle będzie mało. ;)

Jak tyle ciśniesz to normalnie, że więcej weźmie.

Masz w miarę dobrze to nie masz się czym martwić. ;)

Ja na razie po zakupie od dziaba

To jakiś diler Renault :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne spalanie albo nawet i większe, w trasie przy bardzo spokojnej jeździe i nie przekraczaniu 100km/h bardzo ciężko zejść poniżej 6l/100km, na autostradzie przy prędkościach żędu rzędu 160km/h potrafi łyknąć 8l/100km, ma poruwnanie porównanie do silnika 1.9dci i powiem, że tam spalanie było ok 1 litr niższe, a wg danych katalogowych jest praktycznie to samo.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na przestrzeni 2 tys km Warszawa krótkie trasy praca –dom 7km i z powrotem razem 14 (więc niedogrzany), krótkie przejazdy po Wawie średnie 12,7

Trasy nie sprawdzałem jeszcze ale różowo to nie wygląda, przejazd Siekierkowskim 160/h spalanie 10-11l

Więc mimo krótkich tras coś jest chyba cięcie

Wiem że to Automat, ale bez przesady

S-max mój drugi samochód 2.0TDCI 140hp manual 1800 kg masy, ta sama trasa i jazda 8.5/100km a jak mrozy to do 10l/100km ale nigdy więcej.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

To mój pierwszy post i trochę odgrzeję kotleta ale może komuś się przyda po 5000km głównie po Wrocławiu wygląda to tak

 

1)miasto trasa codzienna 12km z korkami bez klimy 7-7,2 z klimą 7,7-8,5 jazda umiarkowana ale bez zamulania

2) za miastem przepisowo (liczmy przepisowo +10) 5,5-6,2

3) autostrada do 140km/h około 6-6,3 powyżej tej prędkości to już bez ograniczeń. Przy przelotowej 160 ma dystansie kilkudziesięciu kilometrów pali w okolicach 8-8,5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!