Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pierwszy Scenic II - proszę o uwagi/opinie


sickboy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Prawdopodobnie stanę się posiadaczem tego oto autka. Możecie tak na szybko coś o nim powiedzieć z punktu widzenia doświadczonego użytkownika? Silniczek? Wyposażenie? Braki, wady i wszystko co tylko zwróci Wasza uwagę. Każda uwaga cenna i mile widziana.

Będzie to moja pierwsza Reńka, do tj pory jeżdżę P. Partnerem i sobie chwalę francuskie auta. Pozdrawiam i czekam na opinie.

->-> http://otomoto.pl/renault-scenic-ii-1-6-105km-gaz-sekwencja-oryg-km-serwis-C35238887.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dziwna wersja:

-w opisie 1.6 16V ale moc 105 KM, do tego skrzynia biegów pięciobiegowa, od II połowy 2006 r. powinna być 6. biegowa ze wstecznym na lewo od jedynki, gałka z opaską do włączania wstecznego, a silnik powinien mieć 112-115 KM. W sumie może się okazać że ma 1.4 16V ;)

 

Coś mi zaczyna świtać, wersje z fabrycznym gazem miały silnik 105 KM i skrzynię 5. biegową. W takim razie tu jest prawidłowo. Tylko przebieg już mi nie pasuje (jak na wersję z fabrycznym LPG trochę mało) i kraj pochodzenia.

-biedna wersja: mechaniczny hamulec ręczny, ręczna klima, elektrycznie opuszczane szyby tylko z przodu, ale wersja z fabrycznym LPG to było Authentique/Alize;

-ESP i ASR jest;

-brak przednich halogenów (w tej wersji raczej ich nie było);

-prawa wycieraczka dziwnie nisko, ktoś się nie postarał przy zakładaniu;

-czujniki parkowania nieoryginalne, dobrze że są;

-dziwnie z listwami na zderzakach: na przednim są polakierowane na błyszcząco, boczne i tylne są matowe, z tego rocznika powinny być w kolorze nadwozia ale matowe;

-tylna szyba bez naklejki ELF, może to nic, ale warto sprawdzić czy szyba z rocznika i czy nie widać śladów ingerencji blacharskiej, tylna wycieraczka trochę za wysoko, ale może tylko tak zatrzymana;

-nowiutki tłumik, ciekawe dlaczego? Moje oba samochody (2006 r. 111000 km. i 2007 r. 167500 km. mają wciąż oryginalne tłumiki);

-prawy przedni reflektor jakoś dziwnie osadzony, szpary ze wszystkich stron;

-brak zapalniczki w gniazdku;

-wysoka cena jak za taką wersję;

-niby z Niemiec, ale wydaje mi się że komunikat na desce ma po francusku ;)

-ładne alu, ale czy one mogą tłumaczyć tak wysoką cenę?

 

Jak dla mnie zbyt dużo wątpliwości, ale jak masz blisko to podjedź zobaczyć na żywo.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do auta to jak wyżej napisali koledzy ale ja mogę dołożyć kilka uwag co do komisu.

Kupowałem tam swoje auto więc mam sporo spostrzeżeń.

Generalnie robili dobre wrażenie ale tylko do czasu, z perspektywy stwierdzam - kombinatorzy i nie uczciwi.

 

1. Zaniżanie wartości auta na fakturze kupna.

2. Niby poprzedni właściciel nie dał im homologacji na butlę i obiecał dostarczyć - uwierzyłem a później się okazało, że była nieważna dlatego mi jej nie dali. Oczywiście mogłem nie wierzyć ale to już pokazuje nieuczciwość z ich strony.

3. Coś próbowali kombinować z OC - jak zadzwoniłem do nich to niby niewinni ale jak postraszyłem, że zrobię aferę (ktoś złożył w moim imieniu wypowiedzenie z datą zakupu a ja przy przerejestrowaniu dowiedziałem się, że nie mam ważnego OC) to od razu sprawa się "wyjaśniła" i wypowiedzenie anulowane.

 

Generalnie zalecam dużą ostrożność w kontaktach z tymi panami. Niby mili i sympatyczni ale UWAGA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Co do zderzaka wiem, że był robiony i malowany. Autko obejrzę i przetestuję za jakieś 3-4 tyg. Wtedy zwrócę baczniejszą uwagę na sprawy o których piszecie.

Auto kupuję po za komisem- i za troszkę inną cenę niż ta z ogłoszenia ;) Ale z tego obiecuję zdać relację po ewentualnym zakupie. Jeszcze raz dzięki i jakby "cóś" Wam jeszcze wpadło ciekawego na temat tgo autka to chętnie poczytam. Pozdrawiam

P.S.

Wyposażenie może i nie powala, ale mi starczy- nie jestem zbędnym gadżeciarzem. Ważne aby to co jest było sprawne i autko nie sprawiało już na wejściu potrzeby dużego inwestowania. Fakt-- klimatronic by cieszył :) ale ważne aby było w miarę ekonomiczne i jak najmniej awaryjne.

Edytowane przez sickboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!