Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Grand Scenica


Mxerus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Rodzina przechodzi z modelu 2+2 na 2+3 (i nie mam zwierząt :mrgreen: )więc pora wymienić autko na 7 osobowe. Swoje poszukiwania ograniczam do aut marki Renault więc do wyboru mam Espace i Grand Scenic.

Początkowo zachwyciłem się Espacem - dużo miejsca, dużo miejsca i jeszcze raz dużo miejsca. Gdy emocje już opadły i uświadomiłem sobie, że raz w roku jadę na wakacje a tak to tylko sam do pracy i całą rodziną na zakupy i do "dziadków" max 90 km w jedną stronę. Lepszym rozwiązaniem więc będzie Grand Scenic normalnie 5 osób i duży bagażnik a od święta mały autobusik.

Po wstępie przejdę do konkretów. Zastanawiam się nad silnikiem. Nie wiem czy brać diesla czy benzynkę. Benzyna - poczytałem już i wiem, że 1,6 to trochę mało mocy więc 2,0 (136 koni) aczkolwiek najbardziej podoba mi się 2,0T (163 konie) ale nie wiem jak z ich jakością (trwałością, awaryjnością).

Znalazłem coś takiego na otomoto i tu proszę o opinię.

Zastanawiam się jak sobie radzą silniki diesla - który lepszy który gorszy?? Miałem już kiedyś klekota i nie mam najlepszych wspomnień. Jak działał to wszystko ok ale jak już coś poszło to kieszeń bolała. A z benzynką to jakoś tak pewniej się czuję. Spalanie też jakoś nie jest najważniejszą sprawą - do pracy mam 4 km więc i tak dużo pali.

Jakoś tak mnie naszło żeby znów wspomóc się Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

-brak ASR/ESP;

-na lewym błotniku jest naklejka, na prawym nie widzę jej, do sprawdzenia;

-wersja bez środkowego schowka;

-dziwne że plakietka ze schematem biegów jest czarna, powinna raczej być srebrna (przy czym na części zdjęć wygląda na czarną a na części wygląda na srebrną);

-od października 2013 r. przejechane tylko 7000 km. a z wcześniejszych wpisów wynika ze rocznie wychodziło ok. 30000 km. rocznie. Stan licznika z wpisu z 2014 r. ładnie zasłonięty ;) zwrócić uwagę :l:

-brak zapalniczki w gniazdku.

 

Pytałeś o trwałość 2.0T... Mam coś takiego od ponad 4 lat, przejechałem 95000 km. (obecnie 169500 km. całkowitego pewnego przebiegu). Silnikowo niezniszczalny, trochę problemów z klimatyzacją, zawieszeniem, układem kierowniczym (ja takie sprawy nazywam zużyciem, co pewien czas trzeba trochę części wymienić). Spalanie akceptowalne-przy mojej jeździe w Warszawie, ale nie po centrum średnio w okolicach 10 l./100 km. właśnie wróciłem z Poznania (344 km.), wg komputera od tankowania prędkość przeciętna ok. 100 km/h a spalanie 9,4 l/100 km, czas przejazdu 3 godz. 22 min. Zauważalny wzrost spalania widać jeżeli jedzie się powyżej 120 km/h. Trzymałem się górnego limitu prędkości stąd taki wynik, ale na ostatnich 100 km. jechałem wolniej (do 120 km/h) i na tym odcinku średnie spalanie spadło o 0,6 l/100 km. (dane z komputera pokładowego-poprawiłem bo przestawiłem sobie liczby po przecinku a już do garażu nie szedłem pisząc).

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam to: "pierwszy właściciel, w kraju od 8 miesięcy"...

-klimatronik i owszem, ale jednostrefowy (chyba że po drugiej stronie pozamykasz wyloty powietrza, myślę że o to chodzi sprzedającemu);

-mam obawy że ma nieodpowiedni rozmiar opon: 205/55R16 a powinno być 205/60R16, w tym drugim rozmiarze mniejszy wybór i droższe zazwyczaj, zwróć na to uwagę;

-zdjęcia tak zrobione że nie widać włączników ogrzewania foteli, przyjrzyj się dokładnie, powinny być na plastikach z boku foteli;

-trochę wygląda mi na 2007 r. a pierwsza rejestracja na 2008 r. sprawdź dokładnie, to akurat stary numer już i nie mam zaufania do sprzedawców, szczególnie jak w opisie wyposażenia sa nieścisłości;

-szyberdach może być nieotwierany, zdjęcia tez tak wykadrowane ze przynajmniej ja nie widzę pokrętła otwierania;

-sprawdź czy ma rolety na tylnych drzwiach, patrząc na czarne klamki, brak srebrnej ramki wokół mieszka może ich nie być (wynika z wersji wyposażenia, to jest coś w stylu Authentique/Alize z dołożonymi elementami jak ESP, szyberdach, tempomat itp), podobnie jak zamykane schowki w podłokietnikach przednich drzwi;

-wydaje mi się że wersja pięciomiejscowa (mimo że Grand), zdjęć bagażnika nie ma, ale na tych od tyłu nie jestem w stanie zauważyć pasów 3 rzędu-to akurat dla Ciebie ważne.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już ci mówię. Auto jest z Danii a to oznacza, że jeśli mamy numer vin lub numer rejestracyjny to możemy bez problemu sprawdzić przebieg.

Wchodzisz TUTAJ i wpisujesz jedno albo drugie.

Edytowane przez dudus-ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dobrze wiedzieli o tym, (kolega Pizza dobrze zwrócił uwagę że ostatni wpis jest zasłonięty) tylko liczą na klientów którzy nie wiedza jak sprawdzić, lub nie sprawdzają.

Tydzień temu byłem świadkiem jak koleś przyszedł kupić auto. Popatrzył dookoła, otworzył maskę, przejechał się 300m i kupił auto za 17 tysięcy, trwało to może 10min. A klientów tego typu nie brakuje i na takich właśnie liczą handlarze. Ludzie niestety za bardzo wierzą na słowo, a potem zdziwieni.

Edytowane przez dudus-ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!