Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Grand Scenic


BooTlaGerS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów...

Od dłuższego czasu szukam jakiegoś zastępczego samochodu za swoje wysłużone Mondeo, oglądałem już różne auta, a obok Renault przechodziłem obojętnie. Ale jakoś wpadł mi w oko i zainteresowałem się modelem Grand Scenic z benzynowym silnikiem 2.0 136 KM. Znalazłem nie daleko swojego miejsca zamieszkania takie cudo:

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-idealny-sprowadzony-zarejestrowany-ubezp-C35565784.html

Jak wg Was wstępnie to wygląda ?

Czy warto w ogóle się interesować tym silnikiem, bo czytałem że jednak 1.6 do GS trochę jest za słaby. 2.0T to już inna bajka, ale jeszcze nie trafił mi się okazały model w okolicy.

Myślałem, aby wstawić do niego LPG.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko wyposażenie w miarę, chociaż szkoda że nie ma klimatronika. Kolor taki że nie widać czy ma naklejki na progach. Więc warto sprawdzić. Przebieg...hm... być może i ma taki, ale obszycie kierownicy skórą i wymiana drążka zmiany biegów daje do myślenia. Ogólnie jak widać auto odpicowne na błysk, jedni chwalą drugim daje do myślenia. Jak masz blisko i wiedzę to podjedź i zobacz bo zdjęcia a rzeczywistość to dwie rózne rzeczy.

Silniki Renault w benzynie wszystkie wypiją gaz i znoszą je dość dobrze. Ja raz miałem tylko Scenica w benzynie 1.6, był cienki nawet w zwykłym (krótkim), a potem to już tylko diesle mam. 2.0 powinien dać radę, 136KM robią różnice od 115.. Złych opini o tych silnikach nie usłyszysz, chyba że jedynie newralgiczne koło zmiennych faz rozrządu, ale to według mnie błahostka 400 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plus że zarejestrowany. Poza tym ESP jest, trochę odpicowany, wypolerowany itp. Obszycia też mnie trochę intrygują i wzbudzają niepewność co do przebiegu szczególnie konfrontując z rocznikiem. Na zdjęciach nie widzę naklejek na progach.

 

Silnik ogólnie bezproblemowy (szukając swojego też brałem takiego pod uwagę, tyle że to co znajdowałem z takim silnikiem nie spełniało innych wymagań), możliwe że KZFR będzie już kolejne i też może zacząć się odzywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!