Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zakup pierwszego scenica


Japoniec72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, przeglądam te forum od kilku miesięcy i widzę że można tu spotkać niezłych znawców Scenica. Mam zamiar kupić sobie takie autko i bardzo proszę o ocenę mojego typu. http://olx.pl/oferta/renault-scenic-1-9dci-salon-100-bezwypadkowy-2009-CID5-ID8C4Dl.html#63b5992b50

Z tego co wiem jest to drugi właściciel. Mam jeszcze inne zdjęcia i VIN, jeśli ktoś mógłby mi pomóc przy sprawdzeniu tego autka.Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwię się jeżeli wyjdzie że to 2008 r. a pierwsza rejestracja w 2009 ;) Teraz to co zauważyłem:

-na pewno nie ma fabrycznych świateł dziennych, ma czujnik zmierzchu, ale to nie to samo;

-2008 i 2009 r. powinien mieć przednie lampy z ciemnymi środkami i inną kolorystykę górnych kratek w zderzaku, ale może i oryginalne;

-raczej nie ma ESP, ale coś ma w miejscu wyłącznika;

-ręczna klima, dobrze że jest, ale szkoda że nie automatyczna;

-dziwnie obszyta kierownica, jeżeli o mnie chodzi wygląda pawiogennie...

-obawiam się że ma FAP, przynajmniej z racji rocznika;

-ładna, świeża zieleń, nie wiedziałem że na Podlasiu mamy tak ciepły i pogodny styczeń ;) Dziwne że taki super stan tak długo się sprzedaje. Chyba że sprzedający liczy na wymianę na BMW tylko odpowiedniego egzemplarza nie może znaleźć...

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiści to model z 2008 a rejestracja w 2009 sprawdzałem w ASO, kierownica również mnie zastanawia a co do FAP napisałeś że obawiasz się że jego niema czy to źle?

do mój drugi upatrzony może ten będzie lepszy http://otomoto.pl/renault-scenic-ii-1-5-dci-salonowy-serwis-aso-C33331418.html, a tak w ogóle to bardzo dziękuję za wnikliwe spostrzeżenia.

 

Dodano: 28 sty 2015 - 22:42

Pizza czy pracujesz w policji (heee....) ja nie zauważyłem tej zieleni czyli fotki musiały być robione dawno u nas teraz leży śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nr 1: w opisie podali że to wersja bez FAP, ale wydaje mi się że od 2007 r. wszystkie diesle powinny mieć FAP (przynajmniej 1.9 i 2.0, bo 1.5 zdaje się do momentu spełniały normy bez FAPa, ale tutaj nie będę się upierał, poszukaj na forum i pewnie coś znajdziesz). Szczególnie jeżeli jest sprowadzany, więc jeżeli nie ma to znaczy się że mogła być spora ingerencja w układ wydechowy, czy dobrze że usunięty? Niby tak bo nie sprawia już kłopotów (o ile dobrze to zrobione), ale nie spełnia norm i jeżeli w SKP będą chcieli sprawdzić skład spalin to może być ciężko.

 

Nr 2:

-też zielono ;)

-chyba brak naklejki na progu z lewej strony;

-lepsza wersja;

-albo listwa na zderzaku już poobijana pod tym czarnym czymś, albo "grzybowy" patent;

-brak ESP.

 

Co do zieleni-obserwując ogłoszenia od dłuższego czasu zwracam uwagę na otoczenie bo to całkiem sporo może powiedzieć o samochodzie lub sprzedawcy. Jeżeli otoczenie w widoczny sposób odbiega od stanu obecnego (zieleń, śnieg, wskazanie temperatury na wyświetlaczu itp.) jest to dla mnie sygnał że oferowany pojazd nie musi być tak idealny jak go opisują. Z biegiem czasu widzę że ogłoszeń od właścicieli jest mało, głównie handlarze mniej lub bardziej uczciwi. Jeżeli jeszcze dołożymy do tego umowy "na Niemca", fałszowanie informacji o roku produkcji bardzo mnie zniechęca do oglądania takich pojazdów. Jeżeli fałszują takie sprawy które wyjdą już przy przeglądaniu dokumentów to co jeszcze mogą "poprawić"? Poczytaj relacje z m. in. tego tematu jak prezentowały się samochody gdy jechali je obejrzeć i jak zachowywali się sprzedający, ewentualnie czasem wspominają jak wyglądało otoczenie (samochody w trakcie napraw, walające się części, ogólny bajzel w okolicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

całkowicie zgadzam się z tobą co do uczciwości sprzedających, zawsze wszystko ślicznie i cacy a jak zaczniesz wnikać to wychodzą szopki. Zdaję sobie sprawę że jak kupuje się używane auto to nie jest to nówka z serwisu i sprzedający zawsze ma te coś do pojazdu. Dzięki za wnikliwą analizę.

 

Dodano: 19 lut 2015 - 16:10

Byłem i widziałem oba, pierwszy facet dużo mówi ale cena inna i był grzebany, drugi bity lewy tył i prawy przód. środek ładny ponoć wszystko robione w serwisie,

to mój następny wybór

http://olx.pl/oferta/sprzedam-auto-renault-scenic-CID5-ID8XHWJ.html#a65382445b;promoted

z góry dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są tak okropne, że ciężko to ocenić. Wyposażenie bardzo bogate to trzeba oddać. Rocznik 2006, silnik i skrzynia jak w egzemplarzu po lifcie, lecz kasta stara. Mi to by trochę przeszkadzało. Oczywiście wykonał 'kompletny serwis' i sprzedaje... jestem ciekawy kto pakuje pieniądze w auto które ma być sprzedane? Przecież to bezsens, no ale Polska to przecież kraj gdzie o wszystko się dba, a o aucie to już nie wspomnę. Ciekawe dlaczego ma też tablicze 'tymczasowe'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja całkiem niezła: nawigacja, ESP, fabryczne czujniki parkowania, alu. Ale szkoda że jeszcze przedliftowy mimo rocznika (fotele już z nowym układem regulacji, stolik na fotelu kierowcy bez ramki), co do pełnego serwisu mam obawy, ale czemu nie obejrzeć. Zdjęcia strasznie kiepskie i poza tym że niebieski i na tablicach tymczasowych wiele więcej nie napiszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!