Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane III od Zdunka Gdańsk


Hols

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Państwa,

aby nie łamać konwenansów jako świeży użytkownik forum od razu poproszę o pomoc, zamierzam kupić Megane III i chciałbym spytać co Myślicie o zakupie auta od Zdunka w Gdańsku (auta używane), wypatrzyłem takie ogłoszenie:

http://renault.zdunek.pl/product_used.php?id=1335&subpage=testyopinie

byłem obejrzeć auto z bliska, wygląda dobrze, trzeba się jeszcze przejechać, ale z tego co zauważyłem mają przynajmniej cztery takie sztuki więc jest w czym wybierać, inny oglądający rzucił co prawda przy mnie tekstem "najlepsze przebrane", ale to chyba norma. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z kupnem aut w tym miejscu ? Widzę, że niektórzy wrzucają linki z tej stronki, jest ktoś kto tam kupił i jest zadowolony? No i czy w ogóle warto brać pod uwagę ten silnik 1.5 Dci ? Niestety nie jeździłem nigdy dieslem, same benzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jak kupuję auto z takiego przysalonowego komisu i jest opcja sprawdzenia tego auta w przysalonowym ASO, to jakich wyników pomiarów/dokumentów mogę się spodziewać lub wręcz powinienem domagać? badanie podwozia ? geometrii ? podłużnic? wyniki pomiarów blach ? jak piszą w tym ogłoszeniu, że "lakier oryginalny – bez żadnego elementu malowanego" to czy powinni to jakoś na piśmie potwierdzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zrobią wszystkie badania auta, za które będziesz chciał im zapłacić.

Bo pewno cena auta nie obejmuje tych badań.

Ale na pewno rozsądniej było by zrobić takie pomiary i testy auta w warsztacie niezależnym.

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o potwierdzenie na piśmie oryginalności lakieru (żaden element nie lakierowany) to poprosiłem i dostałem. Żadnych innych badań nie zlecałem. U Zdunka jest o tyle ok, że sami prowadzą salon samochodów używanych i to oni wystawiają fakturę. Niby oczywista sprawa, ale jak szukałem auta (tylko w autoryzowanych komisach dealerskich) to powiem Wam, że różne wałki się tam zdarzają np. fakturę wystawia nie koncesjoner tylko zupełnie inna firma, faktura nie na pełną kwotę (!!!), faktura VAT marża itp.

Edytowane przez Jottar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Szanowni koledzy, dziękuję serdecznie za wsparcie oraz dobre rady, ostatecznie sprawy mi się tak ułożyły, że zakupiłem Skodę Octavię II 2005, znalazłem ją u pierwszego od salonu właściciela z oryginalnym przebiegiem 135tyś. km potwierdzonym dokumentacją, serwisowana do chwili obecnej w ASO. Poważny Pan, kilka aut, historia w jaką trudno uwierzyć, ale może mam szczęście i faktycznie trafiłem, to się okaże. Razem z autem dostałem pełną historię faktur, wymian/napraw/serwisu, książka serwisowa prowadzona skrupulatnie od początku, do chwili obecnej. Roczne przebiegi były robione po 13 - 15 tyś, co dla silnika 1,9tdc bjb 105km jest raczej niespotykane. Silnik w tej wersji bez DPF więc pozostaje mieć nadzieję, że żadne niespodzianki nie wyjdą. Jako, że jednak nie Renault, muszę się przemieścić na adekwatne forum :) Jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc i życze szerokości i powodzenia przy wyławianiu perełek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czesc jestem nowy, mam na imie Konrad. Na wstepie chcialem przeprosic za brak polskich znakow ale zepsul mi sie klawisz alt w klawiaturze.

Zamierzam kupic samochod Megane II kombi 2.0. Docelowo planuje przerobic na gaz, a czytalem, ze silniki z Megan/Laguna/Scenic swietnie sie do tego nadaja.Moj wybor padl na Megane. Znalazlem Oglosznie ktore mnie zaciekawilo tylko ze w Gdansku ... Ja jestem z drugiego konca polski. Czy ktos z uzytkownikow tego forum jest z okolic Gdanska i bylby tak uprzejmy podjechac zobaczyc ten samochow? Ja w dwie strony mam prawie 1500km nie chcialbym jechac taki kawal  drogi na marne. Wstepne ogledziny bardzo by mi pomogly w podjeciu decyzji czy udac sie osobiscie po niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!