Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane II 1.9dCi


Dime

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Mam do Was forumowiczów pytanie na temat silników montowanych w Megankach II phII. Ogólnie rzecz ujmując, przymierzam się do zakupu tego samochodu i na pewno będzie to diesel, jednakże nie wiem jak wygląda sytuacja z silnikami. Interesuje mnie raczej 1.9 dCi 130KM, jednak nie pogardziłbym też słabszymi jednostkami 1.5, ale nie wiem jaka jest różnica w awaryjności i ogólnej obsłudze obu silników. Co sądzicie o obu silnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersjach poliftowych silniki oba poprawione, większa moc od poprzedników. 1,9 dCi 131 KM daje dużą frajdę z jazdy, szczególnie że meganka jest lżejsza od mojego scenica. Więc odlot jest lepszy. 1,5 dCi 106 KM bardzo mało pali i w megance da radę bez problemów. Mocniejszy silnik ma turbo chłodzone cieczą i nie jest ona zbyt awaryjna, jak w poprzednich wersjach, 1,5 natomiast ma chłodzonie powietrzem i pewnie szybciej to zajedziesz. Ogólnie zależy na jaki egzemplarz trafisz, kto jak traktował auto, jaki interwał wymian oleju, czy pałował auto na zimnym itd. Ogólnie polecam oba silniki, kwestia tego czy chcesz mocny silniczek który spali trochę wiecej (mój średnio pali 8 litrów na 100) i da większą frajdę z jazdy lub ewnetualnie słabszy który spali 5,5-6,5 na setkę no ale 25 kuców mniej. Zaznaczam że ja jeżdzę w sumie tylko sceniciem. Megi może osiągać troszkę mniejsze spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem FAP-a w 1,5 i teraz w 1,9 też go nie mam. Kraj pochodzenia to Francja w jednym i drugim, zauważyłem że na rynek niemiecki więcej było z FAPEM ale 1,9.

W 1,5 rzadko były instalowane filtry. Możesz to sprawdzić poprzez nr VIN, logując się na stronę renault.pl, ewentualnie luknij pod auto jak będzie taka puszeczka no to jest. Ale z tego co wiem w Renault wielkich problemów z tym nie ma, ja tego nie posiadam więc się nie wypowiem, tylko spostrzeżenia innych użytkowników nasłuchuje.

Edytowane przez ambarass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!