Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne zachowanie wskaźnika paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem od "nowości" a w zasadzie od "zakupu od niemca".

 

Na dzień dobry był problem z czujnikiem ciśnienia paliwa w pompie paliwa - był muł i sto osłów, wskaźnik na desce rozdzielczej po zatankowaniu do pełna pokazywał 3/4 baku, na trasie spadał do 2 kresek, po zgaszeniu i odpaleniu za dwie godziny pokazywał 6 kresek, czyli generalnie robił co chciał.

Dodatkowo, z racji uszkodzonego czujnika, pokazywał mi spalanie 14 - 16 l/100km

Jeździłem tak przez jakiś czas tylko biorąc pod uwagę ilość spalonych litrów na wyświetlaczu - tankowałem do pełna w okolicy 45l spalonych i dało się żyć.

W końcu wymieniłem pompę paliwa na nową, auto odżyło, śmiga pięknie, spalanie pokazuje normalnie, wszystko cacy ALE....

 

Wskaźnik paliwa dalej pokazuje bzdury.

- jak zatankuję do pełna, pokazuje 3/4 baku

- po przejechaniu np 60 km pokazuje mi dwie kreski

- po zgaszeniu i ponownym odpaleniu pokazuje znów 3/4 baku

- po spaleniu większości baku pokazuje 2 kreski

 

Jeszcze nigdy nie zaświeciła mi się rezerwa, choć już raz stanąłem w polu z suchym bakiem.

Pomożecie? Mój mechanik mówi, że walnięta deska rozdzielcza i trzeba kupić nową, ale coś mi się nie wydaje...

Myślałem, że to wina pływaka pompy paliwa, ale po wymianie pompy na inną objawy były identyczne - czyli to nie pływak (ale ruszanie pływakiem powoduje zmiany na wskaźniku, więc ogólnie system działa, tylko mam wrażenie że jest rozkalibrowany...

Ktoś z Was, szanowni Koledzy, ma jakieś przejścia z takimi objawami, ewentualnie wie o co chodzi?

Pozdrawiam!

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Na początek pokusił bym się rozebrać licznik i sprawdzić wskazówkę czy jest dobrze założona na ten bolec.

bo może być przesunięta z jakiegoś powodu może coś było grzebane w liczniku i ktoś źle to złożył.

Następnie postarał bym się podobnego licznika pożyczyć od kogoś i sprawdzić czy tamten pożyczony dobrze wskazuje.

Jak chcesz i podasz jaki model to mogę Ci za koszty przesyłki w obie strony podesłać taki licznik, oczywiście w zależności co to za model licznika itd.

Ale na początek sprawdź sobie ułożenie wskazówki po rozebraniu licznika.

Pozdrawiam.

 

Dodano: 05 mar 2015 - 15:11

Tu w tym linku masz podane jak krok po kroku rozebrać licznik.

http://megane.com.pl/topic/2448-how-to-zmiana-podswietlenia-zegarow-mii/page__hl__o%C5%9Bwietlenie+deski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SII niema wskazówek, test licznika można clipem zrobić, trzeba by sprawdzić czy w ustawieniach jest podana wielkość baku-ilość litrów, w lagunie jest takie ustawienie a czy jest w sceniolu to sprawdzę jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Andrzej, to byłbym Ci wdzięczny jakbyś mógł sprawdzić. Faktycznie, o tym nie pomyślałem a to co mówisz brzmi bardzo prawdopodobnie w mojej sytuacji.

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!