Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2.0 16v we fluence i innych renaultach


Ghostman

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Bardzo podoba mi się fluence i chciałem sobie taki kupić. Już jestem na ostatniej prostej, ale chciałem zapytać Was o opinię na temat silnika 2.0.

Jak czytałem w necie to dużo ludzi pisze, że silnik pali 11l w mieście i czasami więcej, a oprócz tego zaczyna ciągnąć od 3700 obrotów.

Z drugiej strony jak sobie wpisałem scenic lub laguna z tym samym silnikiem to ludzie piszą, że jest bardzo dynamiczny i mało pali. To nie są te same silniki 2.0 140km? Jak patrzałem na parametry to są takie same.

Tak sobie wybrałem ten silnik, bo 1.6 to niby słaby jest i na wyższych prędkościach hałasuje. Ja planuję jeździć po mieście głównie, ale jest to taki tryb gdzie się mało stoi. 1 raz w tygodniu trasa, około 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od Twojego portfela. Tak na prawdę 1.6-2.0 pali w mieście 10 litrów. Jak ktoś się postara to faktycznie da się przykręcić kurek ale czy ma to sens? Na spalanie przekłada się styl jazdy oraz długość odcinków, a także ilość korków. Jeśli nie robisz tygodniowo 1000km to jakie znaczenie ma litr więcej lub mniej?

 

Nie miałem aktualnego Renault z 2.0 (oprócz RS), ale nie sądzę, że zmieniło się wiele od aut z okolic 2005 - 2008. Osobiście najdłużej jeździłem Clio Sport, które miało bliźniaczy konstrukcyjnie silnik i sprawował się świetnie. Mało palił (średnia z miasta <9 l.), fajnie jechał i był bezawaryjny. Jedynym czułym punktem jest koło zmiennych faz rozrządu, ale ma je także 1.6. Po Lagunie i Megane II wiem że 1.6 jedzie tak sobie, po prostu jedzie. 2.0 nie jest też jakimś super sprinterem, ale radzi sobie zdecydowanie lepiej. Osobiście bym się nie zastanawiał i brał 2.0. Co innego gdyby różnica była między 1.6 a 2.0T, lub gdyby występowało 3.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!