Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nr części - przewód sondy lambda


Yupikayey

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi podać nr katalogowy przewodu elektrycznego (wiązka 4 żyły) dla sondy lambda za katalizatorem? Auto Megane II, rocznik 2007, benzyna 1,6 16V, Grandtour.

Edytowane przez Yupikayey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma oddzielnej wiązki elektrycznej do sondy Lambda za katalizatorem (Koszt przedniej wiązki elektrycznej w ASO około 2,5 tys zł). Musisz szuka na szrocie wtyczki od strony instalacji elektrycznej auta. Pisze to z własnego doświadczenia w tym temacie, bo urwałem wtyczkę zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o wtyczkę ale o całą wiązkę. U mnie podobno wiązka jest jakoś uszkodzona (wchodzi olej lub coś w tym stylu), bo niszczy sondy lambda dość regularnie co 6-8 miesięcy, tzn. wg ASO niszczy. Bo ja mam wrażenie, że była to wina katalizatora, który powoli się sypał aż do swojej śmierci, a przy okazji wykańczał sondę lambda. ASO potwierdziło, że trzeba wymienić całą wiązkę, która i tak nie jest już dostępna, ale można wymienić tylko część tej wiązki, i oni podobno ją mają - używaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO zaproponowało mi, używaną część tej oryginalnej wiązki. Czyli z oryginalnej wiązki wyciągną to co potrzebne - tak to należy chyba rozumieć.

Czy przewody od sondy lambda wchodzą bezpośrednio do komputera, do innego urządzenia, do silnika??

Edytowane przez Yupikayey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przewody od sondy lambda wchodzą bezpośrednio do komputera, do innego urządzenia, do silnika??

Według schematów idą do sterownika kompa. Swego czasu szukałem czy są dobre przewody to zauważyłem, że jeden także idzie do pochłaniacz oparów benzyny (tak mi się wydaje, że było). I będę sam musiał znowu zająć się swoja dolna sondą lambda bo mi błąd wywaliło na desce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Temat wraca jak bumerang. W ASO wstawili nową sondę, nowy przewód (??? nie wiem - nie widziałem). Po 6 tyg. zapala się kontrolka - Sprawdź układ wydechowy. Na podstawie odczytów sond, ASO twierdzi, że mam uszkodzony katalizator (jest to zamiennik, niecały rok użytkowania przy śmiesznym przebiegu, bo auto rzadko używam). W stacji diagnostycznej, analiza spalin nie wykazuje nieprawidłowości, wszystkie wskaźniki są OK. Ktoś miał objaw padniętego katalizatora przy prawidłowych odczytach czy to tylko fanaberie - czyt. spychologia - ASO? Oczywiście auto nie zamula oraz brak jest jakichkolwiek oznak awarii itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Bogatszy o wiedzę podzielę się nią z Wami. Na zdjęciu przedstawiam winowajcę, od razu zapytam - co to jest, jak to się nazywa, jaki ma numer katalogowy, jak się go demontuje, chcę to kupić. Element ten (czujnik?) wchodzi od góry do silnika przy korku wlewowym oleju. Zauważyłem, że jak wtyczka zostanie zaolejona, to puszcza fałszywy sygnał do komputera o "sprawdzenie układu wydechowego". Sądziłem, że olej wpada do wtyczki od góry, więc założyłem na przewód i wtyczkę gumowy wężyk, ale olej musi wybijać od dołu i dopiero dziś zauważyłem pęknięcie na tym elemencie. Proces ten powtarzam już od czerwca, czyszczę wtyczkę, kasuję błąd, jeżdżę 300-500km i tak w kółko.

 

PS. ASO w moim mieście niestety, to fachowcy od drenowania kieszeni ale nie od samochodów. Mechanik wspominał coś o oleju w przewodzie, ale czy ten przewód miał na myśli, nie wiem, bo i tak zrobili wymianę sondy lambda.

post-6556-0-73946800-1449064837_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest elektrozawór od KZFR - 8200823650.

Cena około 370PLN.

Wykręcasz tę śrubę co widać i wyciągasz do góry.

Oczyść najpierw okolice sprężonym powietrzem, żeby żaden syf nie wpadł do silnika.

Przy pierwszym rozruchu zanim napełni się olejem, silnik może wydawać dziwne odgłosy :)

Edytowane przez Graffy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!