Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nowa megane III instalacja lpg od dilera czy na własną ręke


LEWREK

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę o kupnie nowej Renault Megan 1.6 110 km. Ten silnik prawdopodobnie będzie można zarejestrować do września, bo wchodzi nowa norma spalin. Zastanawiam się czy instalację lpg zamówić u dilera (jakie części wkładają dobre czy budrzetowe) czy zlecić zakładowi instalacyjnemu po kupnie. Napiszcie wszystkie za i przeciw. To będzie moje pierwsze auto na lpg.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że będę mógł pomóc, od listopada użytkuję właśnie Megane III nowiutkie z salonu :) zdecydowałem się właśnie na 1.6 16V z fabrycznym lpg ze względu na koszty całego zestawu. Nie byłem przekonany w 100% ponieważ zamieniałem 1.5 dci na silnik bez turbo ale skusiły mnie koszty podróżowania. Odnośnie zamówienia lpg w salonie czy na własną rękę warto zwrócić uwagę na gwarancję, odnośnie fabryczności lpg to trochę to naciągane ponieważ montowana jest w salonie przed odbiorem ale za to zestaw jest dedykowany i naprawdę dobrej firmy: landi renzo - wystarczy poczytać w necie. Odnośnie samego montażu u mnie wykonana jest naprawdę super, jestem dość pedantyczny a tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń, cały montaż trwał długo bo dwa dni ale to widać, wlew lpg koło pb, przewody paliwowe lpg obok pb, pokrowiec na koło zapasowe - dodam też że znajomy mechanik który pracował kiedyś w jednej z dużych stacji montujących lpg był pod wrażeniem i powiedział że to kawał dobrej roboty a to w ASO często problem. Podczas użytkowania autka w zimie nie miałem żadnych problemów, automat bardzo ładnie przełącza bo nagrzaniu do odpowiedniej temperatury, żadne kontrolki się nie świecą, no i oczywiście koszt jazdy, myślałem że taniej niż 1.5 dci nie będzie a jednak :) W razie pytań służę pomocą. Dodam że to moje pierwsze auto z lpg ale oprócz tankowania innego paliwa nie widzę różnicy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei proponuję dobrego gazownika. Też przerabialem ten temat. Gwaracja jest ale tylko w tym ASO, w którym montowałeś instalację (chyba, że coś sie zmieniło). Podstawa to znaleźć naprawdę dobrego gazownika (wg mnie specjalizacja gwarancją sukcesu). Ja założyłem 2 lata temu i jestem bardzo zadowolony. ASO może być dobre ale niekoniecznie w montażu lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie gwarancja obejmuje wszystkie ASO Renault wiec można śmiało podróżować po całej Europie i Kraju. Odnośnie fachowości mechaników w ASO to się zgodzę że bywa różnie bo to moje już 3 autko tej marki, akurat w salonie w którym ja kupowałem lpg zakładał starszy Gość dlatego jestem zadowolony z tego jak to założył, spokojnie sobie z Nim porozmawiałem przed montażem oraz w trakcie. Po 1000 km miałem przegląd lpg gdzie mnie wszystko wypytał i instalację ustawił tak jak chciałem co do momentu np. przełączania się. Ja jestem zadowolony i polecam ale nie wiem jak montaż wygląda w innych salonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze też jesteś Rumi więc pewnie samochód chcesz kupić u zdunka. Wiem że niektóre ASO mają umowę z jakimś gazownikiem w okolicy na montaż instalacji LPG nie wiem czy tutaj coś takiego jest. Warto się zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też pytałem o LPG u Zdunka i dostałem ofertę:

 

1) LandiRenzo za 4500 zł (jak się dokupuje do nowego auta to kosztuje 2500 zł) i jest to instalacja stworzona we współpracy LR i Renault. Gwarancja jest realizowana we wszystkich serwisach Renault;

2) BRC za 3500 zł, której gwarantem jest Renault Zdunek;

 

Każda z instalacji jest montowana w serwisie Renault Zdunek i trzeba odstawić auto na dwa dni.

Edytowane przez sebastian_wifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witaj, ale na BRC też będziesz miał gwarancję 2 letnią i też dużą sieć serwisową w razie czego, możesz też skorzystać z pakietu Assistance gdzie masz 50 zakładów w całej Polsce http://www.lpg-brc.pl/page2aa.php. Landi jest instalacją droższą, ale niekoniecznie lepszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!