Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Felgi do meganki


marcinblz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie i Panie, wszyscy użytkownicy tego forum. Zwracam się z prośbą i pytaniem. Jestem posiadaczem megan I phII, 2001r 1.9 dti 80KM od lutego bieżącego roku. Samochód nabyłem na stalowych 15" z nowymi oponami. Po teście obciążenia świątecznego 5-cio osobowej rodziny stwierdziłem że coś jest nie tak. Opony przy obciążeniu tarły o nadkole. Teraz po sprawdzeniu na serwisie oponeo.pl że w moim samochodzie powinny być oryginalnie opony o rozmiarze 175x60 R14 a co za tym idzie na mniejszej feldze poczyniłem zakup felg aluminiowych i nowych opon letnich.

Felgi używane Ronal 4x100, 14", ET 38 no i gumy do nich 185x60xR14. Wszystko cacy, pięknie, ładnie opony założone na alusy i przy zakładaniu na samochód okazało się że nie pasują na przednią oś. Z tyłu ok, nie ma problemu szpilki bodajże trochę za krótkie się okazały ale z przodu opierały się o zacisk hamulca tarczowego....

I w tym momencie wielkie rozczarowanie, kasa wydana, opony założone i zonk. Czytałem o pierścieniach i dystansach ale nie zakładałem ich bo stwierdziłem że felga wyjdzie poza obrys nadkola wiec też źle.

I tu mam do Was pytanie, czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy do mojego auta naprawdę nie pasują 14"? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji do tego silnika a moje zażenowanie całą sytuacją i taką wpadką jest ogromne. Prosiłbym o jakiekolwiek info na temat oryginalnych felg do tego modelu.

Sorry za poemat, miało być krócej a wyszło jak zwykle.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po teście obciążenia świątecznego 5-cio osobowej rodziny stwierdziłem że coś jest nie tak. Opony przy obciążeniu tarły o nadkole.

Nie można było po prostu założyć opony z mniejszym profilem? Nie wiem jaką tam miałeś oponę założoną, ale na 15" powinno być 185/55 R15.

 

z przodu opierały się o zacisk hamulca tarczowego....

Na to już nie poradzisz niczym <_<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego marcinblz ... Twoje auto powinno mieć koła 185/60/15, felga z ET 43. 14 nie wejdą na zacisk przy tarczy 280mm - nie ma takiej opcji. Możesz spokojnie sprzedać te nowe kółka.

Edytowane przez Maks79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem że głupia wymiana felg z oponami może przysporzyć tylu kosztów wyrzuconych w błoto i straconych nerwów. Dzięki za odpowiedzi, spróbować mi zostało założyć 14" stalową i sprawdzić czy będzie pasować. Jeżeli nie to opony też w p.... trzeba sprzedać.

Dzięki ludziska

 

P.S jakby ktoś się przypadkiem natknął na pewne info jakiekolwiek dotyczące 1.9 DTI z silnikiem 80KM to wrzucajcie. Będzie na przyszłość

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba było przymierzyć felgi a nie iść w koszty. Kupowałem felgi stalowe 15" do meganki II to mi gumiarz sprzedał mi felgi od meganki I (takie same jak miałem u siebie) a na nich miał opony w rozmiarze 185/60/15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!