Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom Carminat- ekran powitalny.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czy wie ktoś jak w nawigacji zmienić ekran powitalny na własne zdjęcie? ( mam je już na karcie- w rozszerzeniu *jpeg oraz *bitmapa-24).

Szukałem wczoraj dłuższy czas takiej możliwości lecz nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem. Podmieniłem plik splash.jpg (chyba tak się nazywal) na nowe zdjęcie o tej samej nazwie i rozdzielczości co oryginal. Ten plik jest na karcie pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obszukałem całą kartę w poszukiwaniu tego pliku i nic takiego nie ma (choć w instrukcji jest tak samo napisane jak mówisz by podmienić plik splash.bmp). W załączniku moja zawartość karty- masz to samo??

 

post-70115-0-08513100-1429994495_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten plik może być w którymś z folderów - włącz pokazywanie ukrytych plików, może wtedy się znajdzie.

Ja już nie pamiętam zawartości karty - auto sprzedałem, a zmianę zdjęcia robiłem w tamtym roku. Tak czy siak, na pewno to zmieniłem w zwykłym TomTomie w megane 2010 rok (czyli nie Live).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To jest plik splash.bmp o rozdzielczości 363x272 i znajduje się w katalogu głównym. Przynajmniej u mnie.

Niestety u mnie podmiana na karcie SD i tak nie zmienia tego w nawigacji.

Wydaje mi się, że w nawigacji, w pamięci wewnętrznej jest domyślny plik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jest to plik splashw w formacie BMP.

U mnie pojawia się w głównym katalogu, ale też w folderze photos oraz sku

Podmieńcie wszystkie pliki o tej samej nazwie i powinno ruszyć. Ważne, żeby były w tej samej rozdzielczości i formacie co oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to się nie dogadamy, bo mam trochę inne katalogi w SCIII.

Katalog photos utworzyłem sam

 

thumb_hosting_zdjec_1432798734__tomtom_katalog_na_sd.jpg

 

Mapę mam 9.45

 

 

EDIT

2015-06-01

 

Rafal S. (PL), 29/05/2015 08:29 AM

Numer referencyjny: .............

 

Szanowny Panie Marku,

serdecznie witamy w Centrum Obsługi Klienta TomTom.

(...)

Odnośnie ekranu startowego, niestety obecnie nie występuję możliwość jego zmiany, gdyż nawigacja Carminat posiada fabrycznie zainstalowane pliki systemowe od firmy Renault.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Za odkopanie tego tematu pewnie dostanę Złotą Łopatę... ale do rzeczy też trochę szukałem i nigdzie nie znalazłem jak zmienić obraz ekranu startowego w Carminat Tom Tom (u mnie v8.843 pocukrowana) i okazuje się, że da się to zmienić, jednak trzeba trochę pogrzebać.

 

Dnia 28.05.2015 o 09:39, mrarek napisał:

Odnośnie ekranu startowego, niestety obecnie nie występuję możliwość jego zmiany, gdyż nawigacja Carminat posiada fabrycznie zainstalowane pliki systemowe od firmy Renault.

 

Zainteresowało mnie to, bo w poprzedniej wersji TomToma (już nie pamiętam której, chyba 8.841) obraz ekranu startowego był na karcie pamięci, a nie w pamięci nawigacji i okazuje się, że obrazy są w pliku loopdir/loopback.ex3 w folderze photos. Ja przekopiowałem tam obrazy za pomocą Linux - zamontowanie napędu loopback.ex3, skopiowanie potrzebnych obrazów do folderu photos, wymontowanie loopback - z tego co czytałem do Windowsa istnieją jakieś programy, dzięki którym można edytować pliki w rozszerzeniu ex3, ale miałem Linuxa pod ręką więc tak było dla mnie szybciej. Po całej operacji obrazy wyświetlają się normalnie w przeglądarce zdjęć nawigacji, jak również można je ustawiać jako ekran startowy w standardowy sposób - Menu->Zmień Ustawienia->Ustawienia uruchamiania->i klikamy gotowe aż będzie nas pytało o zmianę ekranu ładowania

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!