Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wreszcie ograniczenia dla starych aut w Polsce


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem nieśmiało zauważyć, że stare nawet kilkunastoletnie, zadbane samochody, mniej będą zatruwać środowisko, niż kilkuletnie, do których się tylko leje paliwo i za trzy czy cztery lata podrzuca się ten pasztet następcy - jak to nieraz wynika z lektury forów, które przeglądam.

Od tego są przeglądy rejestarcyjne, aby trucicieli eliminować, no ale cóż - polak potrafi i dopóki będzie w modzie mentalność Kalego, to nic się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę źle rozumiesz ten plan ograniczeń.

Nie jest głównym celem wymiana aut na nowsze, tylko ograniczenie ruchu aut bardziej trujących środowisko ( starsze auta po prostu bardziej trują) , te mniej trujące będą jeszcze ( na razie ) mogły jeździć do centrów miast, ale i za kilka lat pewno tylko elektryczne tam wjadą, tak jak na rynek w Krakowie . I co ciekawe, tam nie ma protestów.

Widzę też drobną furtkę dla aut bardziej starych , tych powyżej 25 lat. Te auta , jako zabytkowe , z żółtymi tablicami , chyba też będą mogły jeździć w centrach miast.

Ulgi z wjazdem mogą być też pewno dla inwalidów ,itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka " nalepka" to obecnie ważne badania techniczne.

Badania - badaniami, a widać jakie "trupy" jeżdżą po naszych drogach , które badania mają jak najbardziej OK.

System badań aut jest w Polsce nieskuteczny , tak jak i ludzi ;).

Wprowadzenie nalepek po badaniach więc nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżeli z nowego diesla wytnie się FAP, nie zatankuje adBlue, to zatruwa on tak samo jak 10-15 letnie auto. Data produkcji nie gwarantuje ekologii. Wycięcie FAPa po dobrym zamaskowaniu jest bardzo trudne do wykrycia, a już na pewno nie do wykrycia w polskich realiach przeglądów technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Prawie 3 lata później:-D

co się zmieniło od 2015 roku?, szumne zapowiedzi i nic, gdzieś już to obowiązuje? Coś tam ostatnio słyszalem o Wrocławiu, może też Krakowie, teraz w modzie jest smog, bo o kolorowych naklejkach ani widu ani słychu, wyobrażam sobie takie miasta jak moje z zakazem wjazdu do centrum niektórych samochodów, mieścina 22 km kw. powierzchni, nie wiadomo gdzie centrum się zaczyna a gdzie kończy, a niektórzy są już tak zafascynowani paranoją smogową, że nie potrafią go odróżnić od zwyklej mgły (oczywiście mowa o mojej mieścinie, w której smogu jeszcze nigdy nie widziałem), co innego Kraków

Edytowane przez prezes72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm

Może dla Ciebie to i dobrze, że nic się nie zmieniło ;)

Bo jak by były takie restrykcje jak w Paryżu czy Berlinie, to może Twoje auto by już do centrum nie wjechało. ;)

Oczywiście nie jestem tego pewien, czy akurat Twoje auto by odpadło , ale większość aut Polaków nie może tam wjechać, bo za bardzo smrodzą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie i nie tylko dla mnie jest to jednak kolejny powód do wyciągania pieniędzy od ludzi, jak tam się o swoje auto nie boję, mogę stawać do testu i jestem pewny swego, no fakt, wiadomo, ze "smrody" też jeżdżą i jeździć będą, ale śmieszą mnie szumne zapowiedzi czegoś czego nikt nie jest w stanie zrealizować, a może to tylko wymysły dziennikarzy? w końcu oni też muszą o czymś pisać. Nie wszyscy Francuzi czy Niemcy są w tym zakresie też idealni, co? tam "smrody" nie jeżdżą? 

A pamiętam ostatniego lata pewną sytuację w Zielonej Górze, stałem w kolejce na światłach, okno otwarte na maxa a obok na sąsiednim pasie podjechał podmiejski autobus. Na autobusie wyklejone jakieś hasło o ekologicznych autobusach a tu nagle jak mi z rury dieslem pociągnął to mi prawie papieros wypadł z ust.

Poza tym co to znaczy stare auto w Polsce, a co to znaczy stare auto w Niemczech? Już widzę odpowiedzi.

Niestety sytuacja ekonomiczna Polaków wymusza to aby definicja "stare auto" w Polsce znaczyła co innego niż "stare auto" w Niemczech. Ja po 25 latach pracy ze swojej wypłaty mogę kupić około 1000 litrów PB95 u siebie, mój odpowiednik w Niemczech około 4000 litrów PB95 w swoim kraju.

Edytowane przez prezes72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak.

Jak jesteś w stanie kupić za wypłatę tylko 1m3 benzyny, to lepiej nie pogłębiaj tematu.

Może niech lepiej będzie jak jest. Ja też tego wolę nie drążyć.

A może być , że jakiś poseł przegląda to forum i za punkt honoru weźmie sobie eliminację takich biedaków jak my  z ruchu drogowego?

1 pomysł to np. eliminacja z centrum miast aut starszych niż 5 lat.

2 - wprowadzenie opłat za parkowanie na poziomie 9 zł/h

3- każdorazowa opłata za wjazd do centrum miasta 30 zł.

4- i jeszcze temu podobne pomysły.

 

Mam znajomego co jeździ lizingowanym nowym Porsze wartym co najmniej 300 tys zł

I wiesz co on o tym myśli?

On jest zachwycony, bo skończą się korki w centrum, będzie miał do wyboru miejsce parkingowe gdzie chce zaparkować  itp, itd.

Bo kto bogatemu zabroni?

Jak stać kogoś na auto za 300 tys zł, to i te 30 zł za wjazd do centrum przeżyje, a jaki komfort jazdy i parkowania będzie miał.

Oczywiście posłów, senatorów i innych Kolesi te ograniczenia nie będą dotyczyły :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!