Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zmiana podzialu for


kfadratowy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do wielce szanownego Pana Admina, czy moznaby podzielic forum odrobine inaczej? chodzi raczej o kosmetyke, ale pomoze w zrozumieniu co gdzie pisac i gdzie szukac. Przykladem jest forum elektroda.pl. Tam ustalone jest to tak:

- glowny temat dzialu

- glowne tematy for

- ewentualne podfora

 

Kazde forum jest opisane, dopiero podfora wygladaja tak jak tutaj czyli bez opisu. Nie mowie ze to ma byc jakis wielki opis na pol strony ale np. forum CA - tu piszemy tylko o sprzecie a nie o sposobie zdejmowania boczkow. Uklad hamulcowy - tu piszemy o sprzecie ukladu hamulcowego. Mechaniczny - tu piszemy o tym jak czesci wymieniac itp itd. Moje skromne zdanie jest takie, ze byloby to bardziej przejrzyste, byloby mniej problemow typu "nie ten dzial" a przy okazji latwiej byloby znalesc to czego sie szuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kfadratowy, sposób zdejmowania boczków to nie jest CA, bo zdjęcie boczków przydatne jest przy wymianie szyby, zamka, siłownika szyby, wiązki i kilku innych rzeczy...

 

zaprezentuj gotową koncepcję takiego podziału to wtedy się zastanowimy bo na razie konkretów brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wymienisz kable i wygluszysz drzwi bez zdejmowania boczkow? no, chyba ze jestes mikro chinczykiem to wtedy dam wiare ;]

 

Co do koncepcji, rozumiem ze chcesz zebym po kolei opisal kazdy dzial tak? bo nie bardzo rozumiem. Koncepcja jest, konkret to wlasnie opisanie kazdego dzialu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kfadratowy, zaprezentuj gotowy podział to wtedy będziemy dyskutować bo na razie My Modzi uważamy, że taki podział jest wystarczający...

 

Chcesz nam pomóc to przygotuj takie opisy wtedy się zastanowimy, bo na razie nie widzimy sensu, ale jak przedstawisz konkrety to może zmienimy zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główna kategoria forum

Forum Ogólne

Miejsce na ogólna dyskusję, opinie na temat sprawowania się samochodu itp.

 

-Podstawowe informacje

-Megane I

-Megane II

-Scenic

 

[w kazdym z subfor sugeruje stworzyc po 3 tematy dostepne tylko dla moderatorow/adminow a mianowicie:

- Silniki [ zdjecie silnika, oznaczenie, ilosc koni i podstawowe info n/t silnika]

- Wersje wyposazenia [ czyli co ma wersja deluxe + fotka wnetrza takiej wersji]

- czesci eksploatacyjne [ czyli zalecane przez producenta modele swiec olejow i innych pierdol. Chociaz to jest mocno do dyskusji, bo to info moznaby bylo pisac juz przy silnikach. Ale sa jeszcze czesci typu klocki, tarcze, filtry klimy i tego typu imprezy]

 

 

-Zniżki dla użytkowników

 

 

-Zloty / Spotkania

Informacje o najbliższych zlotach i spotkaniach. Dostęp tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

 

-Zakup Megane / Scenic - Porady

Chcesz kupić Renault Megane / Scenic ? Masz wątpliwości?

[jako temat podklejony moznaby dac temat "kto zna to auto" czyli dzielenie sie info nt konkretnych sztuk. Chociaz sam nie wiem, bo tak na prawde jesli ktos zna konkretna sztuke to i tak to napisze, ale na innych forach sie to sprawdza]

 

 

-Offtopic / Fun

Jak nazwa wskazuje... Dostęp tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

 

-Nasi użytkownicy i ich auta

Prezentacje aut użytkowników. Komentowanie dozwolone. [tu proponuje podzial na generacje samochodow, latwiej bedzie sie polapac. Dodatkowo sugeruje w nazwie tematu pisanie ilosci drzwi]

- megane I

- megane II

- scenic

 

 

---------------------------------------

 

 

Dział Techniczny

Mechanika

Sprawy związane z działaniem układów mechanicznych.

 

-Nadwozie, podwozie, wnętrze

Tu szukamy i piszemy o czesciach nadwozia podwozia i wnetrza. Nie pytamy o sposob montazu [np jaki srodek do czyszczenia tapicerki + usterki + eksploatacja]]

 

-Silnik

Tu szukamy i piszemy o czesciach silnika. Nie pytamy o sposob montazu [jakie czesci do silnika+ usterki]

 

-skrzynia biegów wydech

Tu szukamy i piszemy o czesciach skrzyni biegow i wydechu. Nie piszemy o sposobie montazu [jaki olej do skrzyni, czy skrzynia pasuje itd + usterki + eksploatacja]]

 

-Układ chłodzenia, ogrzewania i klimatyzacji

Tu szukamy i piszemy o czesciach ukladu chlodzenia, ogrzewania i klimatyzacji. Nie piszemy o sposobie montazu [srodki do czyszczenia klimatyzacji + usterki + eksploatacja]

 

-Układ hamulcowy

Tu szukamy i piszemy o czesciach ukladu hamulcowego. Nie piszemy o sposobie montazu [jakie klocki, tarcze, plyn + usterki + eksploatacja]]

 

-Układ kierowniczy

Tu szukamy i piszemy o czesciach ukladu kierowniczego. Nie piszemy o sposobie montazu [jakie czesci + usterki + eksploatacja]

 

-Wyposażenie dodatkowe

Tu szukamy i piszemy o wyposazeniu dodatkowym. Nie piszemy o sposobie montazu [jakie czesci + usterki + eksploatacja]

 

-Felgi i opony

Tu szukamy i piszemy o felgach i oponach. Nie piszemy o sposobie montazu [jakie opony jakie felgi, opinie o konkretnych oponach/felgach + eksploatacja]

 

-Zawieszenie

Tu szukamy i piszemy o czesciach ukladu zawieszenia. Nie piszemy o sposobie montazu [jakie wahacze, amory + usterki + eksploatacja]

 

-Mechanika

Tu szukamy i piszemy o sposobie montazu, eksploatacji i demontazu w/w czesci

[albo kazdy dzial niech ma podforum o nazwie "montaz i eksploatacja" to tez do przemyslenia]

 

-Inne

Tu szukamy i piszemy o czesciach z innych ukladow mechanicznych. Nie piszemy o sposobie montazu [jakie czesci + usterki + eksploatacja]

 

--------------------------------------

 

 

Elektryka, elektronika

Czyli wszystko czego nie da się naprawić młotkiem ;-)

 

- Akumulator, alternator,

Tu piszemy o akumulatorach, alternatorach i zasilaniu w samochodzie. Nie piszemy o sposobie montazu [opinie o aku + usterki + eksploatacja]

 

-Osprzęt silnika,

Tu piszemy o osprzecie silnika [ja nie wiem co sie lapie w kategorii osprzet takze to do poprawy]. Nie piszemy o sposobie montazu [opinie o czesciach + usterki + eksploatacja]

 

-Oświetlenie,

Tu szukamy i piszemy o oswietleniu samochodu, zarowkach, przetwornicach xenon. Nie piszemy o sposobie montazu [opinie o zarowkach itd + usterki + eksploatacja]

 

-Układ zapłonowy, rozrusznik

Tu piszemy o ukladzie zaplonowym i rozrusznikach [tez nie wiem co jest pokrewnego pewnie jakies kable WN albo cos do poprawy]. Nie piszemy o sposobie montazu

 

 

-Car Audio (nagłośnienie, nawigacja, CB radio)

Tu piszemy i szukamy informacji nt sprzetu CA, nawiacji, cb radia i wszelkich urzadzen komunikacyjnych. Nie piszemy o sposobie montazu [jaki glosnik, jaki wzmak + eksploatacja]

 

-Elektryka

Tu piszemy i szukamy informacji nt eksploatacji, montazu i przygotowania samochodu pod montaz czesci elektrycznych/elektroniczych [albo kazde forum ma podforum "montaz i eksploatacja" czyli tak samo jak w mechanice]

 

 

----------------------------------------

 

 

Tuning

 

-Mechaniczny

Tu piszemy i szukamy czesci i sposobow na tuning mechaniczny naszych maszyn

 

-Elektroniczny [to chyba tak sie pisze, ew. mozna to nazwac chiptuning]

Tu piszemy i szukamy czesci i sposobow na tuning elektroniczny naszych maszyn

 

-optyczny

Tu piszemy i szukamy czesci i sposobow na tuning optyczny naszych maszyn

 

 

-----------------------------------------------

 

 

LPG

Wszystkie opinie, problemy, porady związane z instalacjami gazowymi dostępnymi na naszym rynku.

 

[tu zupelnie nie wiem co ma byc, nie znam sie na LPG, niech ktos madry pomysli jak moznaby podzielic ten dzial]

 

 

-------------------------------------------------------------

 

 

Dealerzy, serwisy, warszaty

Wasze opinie na temat serwisów, warsztatów działających w Waszym regionie. UWAGA! Wpisujcie TYLKO Wasze doświadczenia. Dostęp tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

 

dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, łódzkie, lubelskie, mazowieckie, małopolskie, opolskie, podlaskie, podkarpackie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie, sklepy internetowe

 

 

[to bym zostawil tak jak jest, a jest ladnie i z sensem]

 

 

---------------------------------------------------------

 

Giełda

-Dostęp tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Sprzedam

Chcesz coś sprzedać? Pisz tutaj. Dostęp tylko dla grupy: Użytkownik.

 

-Kupię

Potrzebujesz czegos? Zamieść tutaj swoje ogłoszenie.

 

-Zamienie

Chcesz cos zamienic? zamiesc tutaj swoje ogloszenie

 

 

 

 

[jeszcze co do szukajki, to czy moznaby bylo zrobic tak, zeby szukalo danej frazy w tematach na przyklad o megane II ph I? albo megane I ph II? bo ostatnio szukalem znalazlem, ale okazalo sie ze do megane I a nie meg II]

 

-Inne

Ogloszenia niezwiazane bezposrednio ze sprzetem samochodowym

 

----------------------------------------------------------

 

 

 

 

[reszta niechaj zostanie tak jak jest]

 

[ Dodano: 2008-03-16, 00:16 ]

To jest moja propozycja, do duzej poprawy i zmiany, ale mam nadzieje ze widac o co chodzi. Zmiany to tak na prawde kosmetyka, jedyna wazna zmiana jest opisanie kazdego dzialu z osobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko jedno jedyne pytanie odnośnie tych zmian. Gdzie znajdziecie głupiego, który będzie przetrząsał wszystkie posty w poszczególnych działach, by poprzenosić wg. nowego podziału :?: Takie rozwiązanie można wprowadzać w nowo zakładanym forum a nie w takim gdzie jest już jakoś tam pomieszanych 49527 postów w 4715 tematach.

pozdrawiam i życzę dalszej radosnej twórczości :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz coś sprzedać? Pisz tutaj. Dostęp tylko dla grupy: Użytkownik.

ja popieram parę pkt a najbardziej ten cytowany. Wiele było skarg na temat "dlaczego nie mogę sprzedać czegoś od razu po rejestracji na forum". można było by to nawet zatytułować tak: Chcesz coś sprzedać? dodaj tutaj opis wraz z ceną. Dostęp tylko dla grupy: Użytkownik.

kfadratowy, za to zloty spotkania raczej powinny być dostępne dla wszystkich nawet bez rejestracji. może zwiększy to obecność. ale idea dobra i zwiększa czytelność i prowadzi do zmniejszenia nieporozumień. :?: weźmy pod uwagę tylko dodanie opisów do działów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, jesli elektroda na ktorej na prawde jest wiecej postow, tematow, userow sobie poradzila, to nie widze powodu dla ktorego tu nie moznaby sobie poradzic. Przeciez to oczywiste, ze nikt nie zrobi tego w jeden dzien, ale jakby sie cala grupa moderatorow zebrala, to mysle ze jeden weekend to max co byloby potrzebne czaasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kfadratowy, cała grupa znaczy w liczbie 5 czynnych a to jeszcze niektórzy weekendy poświęcają dla swoich rodzin. Jeśli pomysł ma przejść w takiej formie to już rozpisuję konkurs na mój "kolorek". Ja tu nie jestem na etacie, moderatorzy na tym forum robią to dobrowolnie i w "czynie społecznym". (jeśli ta nazwa cokolwiek Ci mówi)

Przytaczasz przykład "elektrody"- dobra za poradę będziesz płacił SMS'em. Ciekawe ile userów wówczas będzie tu zaglądać. Gwarantuję ze postów i problemów będzie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!