Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czasami nie odpala za pierwszym razem, rozrusznik pracuje


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum. Jeśli napisałem w złym miejscu - proszę o przeniesienie lub nakierowanie na dobry temat.

Szukałem na forum podobnych problemów i znalazłem jedynie podobne, a nie ten sam, co mój :)

Mianowicie - mam Megane II phII z końcówki 2007. Ostatnio był u mechanika, wymienione świece, filtry, płyny itp. Problem polega na tym, że po nocy w garażu zdarza mu się czasami (raz-dwa razy w tygodniu) nie odpalić za pierwszym razem (a za drugim, trzecim). Wygląda go tak, że naciskam przycisk Start (nie przytrzymuję), rozrusznik się załącza, kontrolki się świecą, silnik w ciągu sekundy wchodzi na ~1k rpm, po czym tak jakby nie mógł tych obrotów utrzymać i pada. Zupełnie jakby miał problem z pobraniem paliwa (mimo, że jest prawie pół baku). Dodam że mam także problem z tankowaniem - im bliżej pełnego baku, tym bardziej pistolet zaczyna odbijać (mając 3/4 baku leję w tempie 1 litr / 5-10 sekund). Czyli innymi słowy zatkany przewód odpowietrzający. Czy dobrze dedukuję, że problem może być związany z syfem w zbiorniku? Niedługo wybieram się znowu do mechanika (do wymiany profilaktycznie rozrząd, problemy z klimą - turbo działa, a nie chłodzi mimo uzupełnionego czynnika). Chciałbym podrzucić mechanikowi info, gdzie mógłby spojrzeć.

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Słuchałem dzisiaj auta po nocy w garażu rano przy samym odpaleniu. Słychać dźwięk taki, jakby jakiś kamyk latał po silniku. Czyli pewnie rozrząd i kzfr do wymiany, co mam zamiar już jutro zrobić. Mam nadzieję, że pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!