Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk przy ok 1800 - 2000 obr


ja74687

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Błagam pomóżcie bo już mi ręce opadają, mam problem ze swoją megi a mianowicie: Przy ok 1800 - 2000 obr na biegu 4 i 5 (czasami na 3 jak się mocniej dociśnie) słychać taki metaliczny dźwięk jak by coś było nie dokręcone niedokręcone i waliło w nadwozie, przy okazji czuć delikatne wibracje na kierownicy, wynikało by na to że coś wali w ściankę zaraz pod nogami co jest, dodatkowo dźwięk wydobywa się tak jak by na środku przeważając na stronę kierowcy. Wymieniłem wszystkie poduchy, wszystkie śruby dokręcone, mocowania itd. dokręcone a dźwięk nadal jest, prześledziłem już wszystkie śruby jakie tylko widziałem i wszystkie są dokręcone. Czy może są jakieś śruby z przodu pod zderzakiem ?? (Bo zderzaka nie zwalałem) i może ktoś spotkał się z czymś takim ?? Błagam o jakie kol wiek jakiekolwiek rady bo już mi ręce opadają i mam totalny brak pomysłów :)

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego nie oglądałem muszę zerknąć, ale ono by takie dźwięki wydawało ?? i to dźwięk jest bardziej słyszalny od strony kierowcy. Czy pod tą materiałową osłoną jest coś jeszcze przykręcone ??, może coś tam wali ?? :)

 

Dodano: 12 maj 2015 - 11:44

Koło pasowe sprawdzone i jest dokręcone. :-)

 

Dodano: 12 maj 2015 - 20:06

Dodatkowo zauważyłem, że jak jadę po dziurach to dźwięku nie słychać, słychać go na w miarę równej drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło sprawdzone i wygląda na sprawne :) A mam jedno pytanie czy na tej przegrodzie silnika gdzie jest ta wata szklana to pod nią jest coś przykręcone czy nie. bo przy tym dźwięku wyraźnie czuć na pedałach drgania, czyli wygląda na to jak by coś właśnie w tą ściankę waliło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest to przypadkiem monotonne brzęczenie - drżenie, pojawiające się przy określonej prędkości obrotowej i milnkące powyzej? I czy nie nasila sie przy schodzeniu z obrotów?

Miałem coś takiego - oberwana przegroda w przednim tłumiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!