Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupno Megane CC na Śląsku - wspomożcie


szymonkr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

krótkie motoryzacyjne przedstawienie siebie: od zawsze jeżdżę japończykami (honda, toyota). Jakiś czas temu wypożyczyłem Megane CC i... stało się. Autko zrobiło na mnie mega wrażenie i uznałem, że to dobry moment aby o czymś tak sympatycznym pomyśleć. Niestety - im więcej czytam, oglądam, rozmawiam tym bardziej dociera do mnie, że zakup sensownego auta graniczy z cudem. Przejrzałem już sporo tematów z forum w których pojawiają się negatywne opinie o autach, które oglądałem (lub miałem obejrzeć). Pozostało mi zatem zdać się na Wasze eksperckie opinię - co niniejszym czynię :).

Zerknijcie proszę na poniższe ogłoszenia czy auta te - na pierwszy rzut oka - warte są uwagi. Wiadomo, że najlepiej jechać i sprawdzić ale nie zawsze jest tak, że człowiek może wyrwać się z pracy i zdążyć do komisu:


  •  
  • Renault w Auto Komis Pan Samochodzik - od sprzedawcy dostałem VIN VF1EM0U0639626529 (ale nic specjalnego na jego podstawie nie znalazłem). Sprzedawca twierdzi, że robiony prawy błotnik. CC wygląda ładnie, ale o samym komisie znalazłem same negatywy i tym samym jestem w kropce.
  • 2.0T Auto-Salon Roman Kandzia - tutaj VIN jest w ogłoszeniu ale nie do końca jestem przekonany, że to oznacza bardziej uczciwą ofertę.
  • Poraj PHU MAS CAR - co prawda ogłoszenie jest widoczne od dłuższego czasu (i wolałbym kupić coś na polskich blachach) - ale może ten będzie warty uwagi.
  • 1.6 Katowice z gazem
  • 1.6 Bochnia

 

Może - przy okazji - Wasza opinie pomoże także innym poszukującym. Mi akurat forum pomogło, bo dzięki koledze p2pier być może ustrzegłem się od wpadki z Megane CC 2.0 Sosnowiec. P2pier - dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szukasz tylko w benzynie? Zobacz na ogłoszenia tutaj na forum, zawsze mogą być pewniejsze od ogłoszeń handlarzy. Ten jeden model który dałeś link ma malowaną środkową konsolę pod kolor karoserii- bordo czy czerwień. Po VIN też możesz posprawdzać co nie co, choćby kilometry czy się zgadzają. Najważniejsze w CC jest to czy dach dobrze pracuje i wszędzie dolegają uszczelki. Jest dużo rzeczy do sprawdzenia, więc najlepiej podjechać z osobą także posiadającą takie auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Tak - szukam tylko w benzynie (ewentualnie + gaz ale nie jest to super krytyczny warunek). Sprawdzałem ogłoszenia na forum bo to rzeczywiście lepsze niż otomoto czy moto.gratka. Znalazłem ogłoszenie dodane przez: gromu (mega wyglądające auto) ale to powyżej budżetu przeznaczonego na ten cel. Chociaż samo auto - bajka :).

 

Próbowałem dowiadywać się o przebiegach po VINie ale w Katowicach za każde sprawdzenie żądają po 100 i nie dają żadnego dokumentu, więc muszę tylko wierzyć na słowo. Na szczęście w Krakowie udało mi się dostać info że nie warto nawet jeździć oglądać co niektórych (nie wrzucałem ich do wykazu). Ale nie chciałem zbytnie korzystać z uprzejmości tego miłego pana, bo pewnie też powinien za to skasować :). A VIN dekodery na sieci to raczej pomyłka niż sensowna pomoc :(.

 

Dodano: 20 maj 2015 - 19:44

Informacja odnośnie obejrzanego samochodu - być może komuś się przyda

2.0T Auto-Salon Roman Kandzia - tutaj VIN jest w ogłoszeniu ale nie do końca jestem przekonany, że to oznacza bardziej uczciwą ofertę.

 

Maska pokrywy silnika - pomiędzy błotnikiem a maską odległość taka, że można spokojnie uznać, że komuś składanie auta nie poszło najlepiej :)

Osłona drążka zmiany biegów - przykręcone plastiki na 3 wkręty (raczej te tańsze). Uwaga - można się zaciąć jeśli przejedzie się ręką po osłonie. Takiego patentu jeszcze nie widziałem :).

Radio fabryczne - raczej wciśnięte niż fabrycznie przykręcone - ale z to działa :).

 

Według sprzedającego auto krajowe od lekarza (od kiedy to lekarz jest wyznacznikiem dbania o auto), nie było serwisowane w ASO tylko u mechanika niedaleko komisu (ot taki zbieg okoliczności). Auto według komisu śmiga pięknie ale po powyższych oględzinach uznałem, że jazda próbna nie ma sensu.

 

Oczywiście mogę się mylić co do auta bo ekspert motoryzacyjny ze mnie średni.

Edytowane przez szymonkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedział cenowy dałeś różny, ta którą ja rzucę jest jeszcze droższa, ale stylizowana na RS. Auto od znanego mi Mrenias, jego kilka aut było u TeDego w TVN Turbo.

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-najpiekniejsza-w-kraju-ID6y5aZl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba powyższe linki prowadzą do tego samego auta. Przypadek? :).

Brakuje zdjęć ze środka bo na zewnątrz rzeczywiście prezentuje się bardzo ładnie. I czyżby było wymieniane radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!