Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy to KZFR czy może cos innego?


bamilek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w moim Scenicu od pewnego czasu pojawił się niepokojący dźwięk z okolic paska PK lub rozrządu. Słychać to już od wolnych obrotów i nasila się wraz ze wzrostem obrotów. Jest to taki mrucząco - terkoczący odgłos, szczególnie słyszalny od strony kabiny ale tez na zewnątrz auta i jest to męczące na dłuższą metę bo w samochodzie jest po prostu głośno.

Co mechanik to inna diagnoza ( alternator, rolka i wreszcie KZFR).

Rozrząd kompletny (bez KZFR) wymieniany 15 tyś. km - półtora roku temu.

Czy w moim aucie jest KZFR?

Poza dźwiękiem w zasadzie nie ma innych objawów. Auto odpala bez problemu, przyśpiesza. Czasem tylko na trasie przy jednostajnej prędkości da się odczuć co jakiś czas takie jakby mikrosekundowe szarpnięcie jakby się silnik zadławił ale to jest dosłownie kilka razy przy dystansie 100 km przejechanym i właśnie przy jednostajnej prędkości. Ten objaw jest jednak od samego początku jak mam to auto a dźwięk pojawił się niedawno chociaż od samego początku mam wrażenie, że mój Scenic jest dosyć głośnym autem jednak ten dźwięk najnowszy jest zdecydowanie głośniejszy od tego, co na początku.

Czy ktoś z Was ma może jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny problemu bo ja już się poddaję a nie mam ochoty słuchać mechaników i wymieniać wszystkiego po kolei bo może się trafi.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenic I Ph II z sinikami 1.6/16V (K4M7) nie ma KZFR

ma może jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny problemu

Owszem, napęd paska PK, pasek rozrządu + rolki + pompa wody, alternator lub sprężarka klimatyzacji.

Zrzucić PK i słuchać, jak nie słychać obadać co powoduje powstawanie dźwięku.

Oddaj do kumatego mechanika, powinien szybko rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj airbites się z tobą nie zgodzę, były choć chyba nie w wszystkich silnikach, w zwykłym SCI i RX4 silnik 2.0 16V jest.

Daj dokładne dane silnika to może prędzej ktoś ci dokładnie sprawdzi.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy.

Nie cytuj całego posta jeżeli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:!:

W którym miejscu napisałeś, że go nie ma?

Przeczytałem Twoją odpowiedź (za którą dziękuje) ale tylko napisałeś gdzie ewentualnie szukać a nie, że nie ma tu KZFR stąd moje dopytywania.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!