Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana reflektorów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie dotyczące reflektorów i oświetlenia. Otóż postanowiłem troszkę doinwestować swoją megankę i przy okazji poprawić wygląd i oświetlenie. Zastanawiam się i chciałbym spytać Was o opinię. Po głowie chodzą mi xenony i tu mam pytanie czy i w jaki sposób da się to zrobić tak aby drogówka się nie czepiała? Planuję wrzucić reflektory angel eyes coś tego typu http://allegro.pl/lampy-renault-megane-scenic-96-99-ringi-chrome-i5251054981.html czy czarne czy srebrne jeszcze kwestia zastanowienia. Otóż jest tam soczewka. Na aukcji podane jest że przystosowane są do żarówek H1 (posiadają homologację E), ale poniżej piszę również coś o możliwości zakupu tych lamp łącznie z zestawem xenonowym. Pytanie do Was, gdy kupię i założę te lampy, co musiałbym jeszcze dać aby mieć tam ksenon bez problemów z naszą drogówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że samopoziomowania da się jeździć, kwestia tego czy dobrze się je ustawi w miarę nisko żeby nie oślepiały innych (być może się mylę, mówie tylko co czytałem). A co do spryskiwaczy widzę na co dzień masę aut z ksenonem i nie mają spryskiwacza, a na dodatek są to nowsze lub nowe auta. Więc jak to z tym wszystkim jest?

 

PS. przepraszam za ewentualne błędy, pisze z telefonu

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli w takim razie typowy xenon odpada. Ale mam w takim razie dwa pytania:

1. Z ciekawości: Dlaczego w nowych autach z fabrycznym xenonem nie ma spryskiwacza na reflektor?

2. Więc w moim przypadku xenon odpada. A jeśli kupię lampy angel eyes, to co mogę włożyć w soczewkę aby była to imitacja xenonu, aby było to legalne, aby w miarę wyglądało i dobrze oświetlało drogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w nowych autach z fabrycznym xenonem nie ma spryskiwacza na reflektor?

Jak mają ksenony to i mają spryskiwacze reflektorów .Przyjrzałeś się dobrze ,spryskiwacze wysuwają się ,najczęściej ze zderzaka tylko w czasie ich pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nowe auta mają ksenony o mocy 20W zamiast 35W, czyli nie potrzebują spryszkiwaczy do lamp i chyba poziomowania. Ale jak przepali...to min. 700 zł na jeden żarnik...i brak zamienników. A ilość światla to około 2000 Lm zamiast 3000 Lm. A H7 ma około 1550-1700 Lm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to by się kolego zgadzało. Wiem że spryskiwacz może się wysuwać tylko na czas pracy ;) ale przyjrzałem się dziś dokładnie przodowi peugeota 2008 i ksenon jest a spryskiwacza brak więc wychodzi na to że kolega wyżej pewnie ma rację. Ok, ale w takim razie proszę o odpowiedź na moje pytanie numer dwa z mojego poprzedniego postu, czyli:

 

Więc w moim przypadku xenon odpada. A jeśli kupię lampy angel eyes, to co mogę włożyć w soczewkę aby była to imitacja xenonu, aby było to legalne, aby w miarę wyglądało i dobrze oświetlało drogę?

Edytowane przez KubicaFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do niej jakaś porządna żarówka i jeśli tak to jaka?

Przeglądnij forum.

Już o tupisano i nie ma sensu przepisywać tego tutaj :!:

Przeglądnij też tematy:

" reflektory soczewkowe do Megane 96-99"

" Już nigdy nie dam się nabrać na żarówki +50% lub +100%"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie musi być dodatkowo gładkie szkło na lampie? Chyba zamiast się bawić w to, łatwiej, taniej kupić na prawdę porządne żarówki. Coś z wyższej półki.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!