Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z tylnym spryskiwaczem / gwarancja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowicze.

 

Mam maly problem i prosze o pomoc w razwiazaniu doswiadzczonych uzytkownikow tego pieknego auta.

Wlasnie kupilem 2 letniego Grandtour (sprowadzony z Niemiec). Jak chce spryskac tylna szybe to wlaczaja mi sie przednie wycieraczki (?!). W zwiazku z tym pytanie:

 

1. Czy ktos spotkal sie z podbna usterka i co z tym robic (serwis, probowac poczyscic styki?).

2. Jesli serwis (zlota raczka nie jestem) to czy auto zarejestrowane po raz pierwszy w Niemczech w marcu 2005 obejmuje jeszcze gwarancja, w naszym kraju i w kazdym serwisie Renault???????

 

Dzięki za p/odpowiedz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej abyś podjechał do serwisu i się dowiedział o tą gwarancję - lub poprostu zadzwoń.

Nie wiem ile teraz u nas dają gwarancji na nowe auta.

 

Jesteś pewien, że włączasz spryskiwanie tylnej? Leci płyn na tylną? Tylna wycieraczka się włącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sie spytac, ale lepiej przedtem znac swoje prawa, zeby Cie nie zlali na progu ;-).

 

Jest dokladnie tak:

1. Przekrecam raz zewnetrzne pokretlo i wlacza sie tylna wycieraczka.

2. Przekrecam drugi raz (o stopien dalej- wedlug symbolu oznaczajacego spryskiwanie tylnej szyby) i wtedy chodzi mi i tylna i przednia wycieraczka. Chociaz do przedniej jest przeciez wewnetrzne pokretlo (wersja z czujnikiem deszczu).

Przednia wycieraczka i spryskiwacz dzialaja bez zastrzezen. Silniczka spryskiwacza tylnej wycieraczki nie slychac. Wiec wedlug mnie cos jest pokickane z tym przelacznikiem i myli mu sie spryskiwacz z przednia wycieraczka.

 

Jest to pierdola, a boje sie, ze za ta pierdole w serwisie mnie skasuja np. za caly modul. (mialem podobny przypadek w przeszlosci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej jest problem elektryczny...

 

co do pompki, na przod i tyl jest jedna (poszukaj tematu na forum) tylko w niej przelacza sie wylot na przod lub tyl...

 

moze styki w dzwigni sa cos zle zetkniete... moze wlasnie zle stykaja (przeczyscic?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!