Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dzwięk po pierwszym przekroczeniu 15


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu obserwuję dziwne zjawisko.

MII phI 1.5 dCi ESP+ASR

Po uruchomieniu silnika i ruszeniu po osiągnięciu ok 15 km/h z prawej przedniej części samochodu słychać kilka (5-6) szybkich stuków, co ciekawe słychać je też jako zakłócenie w CB Radio. Brzmi to trochę jak by zadziałały ABSy. Dzieje się to tylko 1 raz po pierwszym ruszeniu, Samo uruchomienie silnika nie wywołuje tego zjawiska, również przejechanie nawet dłuższego odcinka ale wolno (<15 km/h) również nie.

Mam wrażenie że testuje się jakiś system (ABS?, ASR?)

 

Czy ktoś również zaobserwował coś podobnego?

Wszystko działa prawidłowo, oprócz tego dźwięku nie ma innych objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo...(mam ASR i ESP) Ale jak ktoś lubi szukać :?: to już kiedyś, ktoś pisał na forum o tym. Podobno kontaktował się w tej sprawie z ASO i tam potwierdzili, że jest to (te kilkakrotne stuki po pierwszym ruszeniu) spowodowane testowaniem się systemu ASR+ESP...

 

Kiedyś sam pisałem to tego forumowicza aby upewnić się o co dokładnie chodzi i otrzymałem taką odpowiedź:

 

"Witam.

Bylem z samochodem w serwisie.Pan kierownik mechanikow przejechal sie autem i stwierdzil ze to element sterujacy systemami ESP i ABS.Tlumaczyl to w nastepujacy sposob:rzadko hamuje sie tak gwaltownie ze wlacza sie ABS.Z tego powodu firma Bosch wprowadzila usprawnienie ktore dba o droznosc urzadzenia,stad te stuki.

Ponoc jest to normalne.U mnie stuki slychac przy okolo 10 km/h.

Pozatym autko jezdzi fajnie i nie mam jak narazie zadnych problemow.

pozdrawiam.

 

p.s Laguny i wieksze samochody Renalut z ESP tez podobno tak maja tylko tego nie slychac

bo urzadzenie sterujace jest bardziej z przodu,a w Megance pod przednia szyba-to jeszcze powiedzial mechanik."

I wszystko jasne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie w Scenicu 2007r też stuka. Byłem w ASO bo mam jeszcze gwarancję i potwierdzam wcześniejsze wypowiedzi, tzn poinformowano mnie, że to tak uruchamia się ABS i że to normalne :-? ponoć.

 

[ Dodano: 2008-04-03, 19:30 ]

A tak z inne beczki - zastanawiam się czy w Waszych młodych autkach - coś stuka w przednim zawieszeniu? Zadałem pytanie na forum i wychodzi na to, że to ja tylko słyszę jakieś odgłosy w swoim Scenicu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 lat później...

Wynika z tego, że wszystkie M2 z ABS tak mają.

Mam jeszcze Espace. Kiedyś odpaliłem, przejechałem parę metrów i zapalił się komunikat z błędem ESP. Padł czujnik ciśnienia. Oczywiście wymieniłem sterownik.

To co zacytował karol92 potwierdza, że testowanie tego obwodu jest dopiero po ruszeniu samochodem. Pewnie dyktują to odczyty z czujników prędkości w piastach kół.

W M2 jest to słyszalne, w innych nie.

Testowanie następuje po długim postoju auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!