Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup RS


domi-nick

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedający jest niepoważny. Cztery małe zdjęcia? Kpina. Jedynie widać brak napisu na klapie i wydaje mi się, że coś działo się na prawym boku (ale to tylko luźne domysły). Tablice fałszywe, więc z jazdy próbnej raczej nic nie wyjdzie. I nic o opłatach.

Popatrzyłem na inne sprzęty tego handlarza i niestety owa bez wypadkowość jest naciągana niczym gumka od majtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja jeżdżę od dwóch lat Meganką RS. Mój egzemplarz jest trochę awaryjny niestety ... ale poza tym to autko daje dużo radości z jazdy :)

Co do tego autka to jest sprowadzane chyba, ale sprzedający nic o tym nie wspomniał.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do megane II RS to trochę drogo może kosztować taki niepewny egzemplarz. Hamulce nie są tanie, dwumasa do tego koniecznie trzeba wymienić rozrząd. Tak jak kolega napisał, auto wyrejestrowane i jak tu na kołach wracać. Do tego tacy lubią wystawić komuś kto się nie zna fakturę vat-marża i koszty wzrosną. Kupno tego egzemplarza i przygotowanie do jazdy finalnie skończy się gdzieś na 25 000 z ubezpieczeniem :)

 

"Uwaga na oszustów

 

Przy sprzedaży samochodów w oparciu o metodę VAT marża można czasami spotkać nieuczciwych sprzedawców. Problem ten dotyczy aut sprowadzanych z Unii Europejskiej. Jeżeli sprzedaży dokonuje firma zagraniczna, a odbiorcą jest przedsiębiorca, który posiada europejski numer NIP, stosowana do takiej transakcji stawka wynosi 0 %. Jest to bowiem po stronie sprzedawcy tzw. wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów (WDT, art. 13 Ustawy o VAT). Podatek VAT od takiego zakupu powinien być zapłacony w Polsce. Jeżeli jednak nabywca samochodu szybko dokona jego sprzedaży rozliczając się w oparciu o metodę VAT marża lub dokona tego za pośrednictwem komisanta, to obowiązek zapłaty podatku VAT pojawi się już u ostatecznego nabywcy. Organy podatkowe potrzebują bowiem kilku miesięcy aby sprawdzić, czy samochód opodatkowany jest jako WDT u sprzedawcy i wówczas przy braku zapłaty podatku w Polsce rozpoczną poszukiwania nabywcy. Nieuczciwy przedsiębiorca z NIPem unijnym najczęściej jest trudny do znalezienia i odpowiedzialność ponosić będzie ostateczny nabywca.

Co więcej, komisant nie ponosi odpowiedzialności przy takiej transakcji, nie jest bowiem zobowiązany do sprawdzania, jak wcześniej był rozliczany zakup przez komitenta, który zleca mu pośrednictwo przy sprzedaży. Z kolei nabywca, w oparciu o otrzymaną fakturę, umowę i inne dokumenty, może legalnie zakupiony pojazd zarejestrować."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!