Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zablokowana skrzynia biegów - linka zmiany biegów


qweluke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

coś się stało ze skrzynią (?) w mojej M3... jadąc dzisiaj przy wrzucaniu biegów był dziwny objaw (z 1 na 2gi bieg) jakby lewarek "sprężynował" tzn wyglądało to tak gdyby od 1 do lewarka była sprężyna i po wrzuceniu 2giego biegu ta sprężyna ponownie ściągała lewarek na jedynkę (w tym samym czasie dwójka nie wskakiwała). Za drugim czy trzecim razem się udało, potem wrzuciłem trzeci bieg i przy próbie zmiany na 4 ten sam objaw (jakbyś przymocował sprężynę do trzeciego biegu i gdy wrzucasz 4 bieg ta sprężyna ściąga ponownie drążek zmiany biegów na 3).

W tym momencie nie da się wrzucić żadnego biegu, nawet luzu. Auto zostało na trzecim biegu, lewarek pracuje ale tylko przód/tył (mogę go pociągnąć do tyłu jakbym chciał ustawić 4 bieg ale odrazu wraca spowrotem na 3ci)...

Dodatkowo parę dni wcześniej zauważyłem jakby "skrócenie" biegów 2 oraz 4. Tzn mniej trzeba było ciągnąć do tyłu drążek aby zmienić bieg...

Co to może być?

Edytowane przez qweluke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientujesz sie ile takie coś może kosztować? i ile wymiana może trwać?

 

---

ok, widze na alledrogo ze wybierak to około 100pln

ciekawe ile cena za wymiane...

Edytowane przez qweluke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już rozpiętości cenowe są duże.

Poszukaj kogoś, kto już to robił w Renaultach.

Po wymianie jest dość ciężko to wszystko wyregulować.

Czas wymiany trzeba liczyć w okolicach 2-3h.

Wymiana nie jest trudna, tylko upierdliwa.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, auto jest już u mechanika. Okazuje się że pękła linka zmiany biegów. Z tego co widzę używki sa na allegro po 70PLN (ważna uwaga, linka do 5 biegowej różni się od tej do 6 biegowej).

 

I teraz moje pytanie: to normalne żeby tak pękła ta linka? Raczej sama z siebie nie powinna, czy może to być początkiem jakichś innych problemów?

 

--------------------------------

Numery części:

W aso te linki występują pod dwoma numerami:

8200779393 (stara numeracja)

349352196R (nowa numeracja)

 

I generalnie nie dostanie się w aso samych linek. Występują w komplecie z wybierakiem i cena takiego zestawu to 750PLN

Edytowane przez qweluke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka czy mocowanie, bo to różne sprawy :)

Linka mogła sama z siebie pęknąć, różnie z tym bywa.

Niektórzy mechanicy sami dorabiają, ale trzeba się z tym bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!