Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nowy Grandtour 1.6 benzyna - śruby rozrządu?


mpasternak79

Rekomendowane odpowiedzi

Kupuję nowego Megane Grandtour LIMITED z silnikiem benzynowym 1.6. Wszystko pięknie, miałem odebrać auto w tą środe, ale... okazało się, że firma Renault akurat ten model objęła programem wymiany - cytuję - śrub rozrządu, bo obecne są złe i jazda na nich grozi uszkodzeniem silnika. I te śruby mają iść z Francji i będą dopiero na piątek, stąd też autka jutro nie odbiorę. I generalnie jeszcze 2 auta (fluence) mają z podobnym problemem.

 

Czy ktoś mógłby potwierdzić te informacje? Szukałem na stronach anglojęzycznych, jakichś oficjalnych rzeczy i nie znalazłem. Jeżeli jest program wymiany to wszyscy użytkownicy autek z silnikiem 1.6 wyprodukowanych... no właśnie, w jakimś okresie czasu powinni być zawezwani.

 

A ja się tak się zastanawiam, czy a.) dealer jest ze mną szczery czy niekoniecznie oraz b.) czy przypadkiem nie wycofać się z zakupu auta, które najwyraźniej ma jakieś problemy "od nowości".

 

Pomożecie?

 

 

Sam sobie odpowiedam. Wg infolinii Renault, tak, owszem, wszystko się zgadza. Akcja trwa. Temat można zamknąć, posta usunąć :-)

Edytowane przez mpasternak79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może znowu wprowadzili jakieś zmiany. Mam megane II a niedawno kupiłem dla ojca megane III i dopiero przy dokładniejszych oględzinach zobaczyłem że ten silnik 1.6 16v nie ma na pokrywie zaworka do KZFR..? Czyżby pozbyli się tego wynalazku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowodzie ma 110 KM. Musze sprawdzić jaki jest kod silnika. Właśnie oglądałem silniki na aukcjach internetowych z megane 3 i faktycznie są z KZFR i są takie które mają dwa zwykłe koła na wałkach. Tak jak megane II 1.4 16v

Edytowane przez elwik1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!