Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stuki w silniku 1.9dci.


SIEKIERA

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu planowany urlop z rodziną. Jak co roku we Władku. Nasza meggi wyglądała przepięknie! Żeby się pomieścić dokupiłem box dachowy. Wyruszyliśmy. Jazda nie więcej niż 120km\h. Po przejechaniu ok. 180km pojawił się dziwny STUKOT W KOMORZE SILNIKA. Mojej żonie nic dziwnego się nie wydawało, a ja słyszałem dziwny stukot, który stawał się coraz bardziej intensywny. Zatrzymałem się aby zdiagnozować to. Tak stukanie stało się już nie stukaniem ale rumotem dobiegającym z górnej części silnika (4 cylinder) licząc od strony kierowcy. Dalsza jazda stała się nie możliwa! Cudem znalazłem się w pobliżu salonu renault. Panowie z salonu powiedzieli mi, że chętnie zdiagnozują mi usterkę ale to mogą być wysokie koszta. A sama naprawa to już później i tysiące złotych. Meggi zjechała na lawecie do domu. Koszt zwózki po znajomości 650 zł. A ja wraz z rodziną pojechaliśmy z żony kuzynem na planowany urlop. Teraz jestem już w domu i czekam jak czekam na aby umówić się na spotkanie z mechanikiem, który orzeknie co boli moją Meggi. Czy ktoś już przechodził podobną sytuację z samochodem? Proszę o podobny opis.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postanowiłem rozebrać (odkręcić) misę olejową. Niestety nie wszystko poszło po mojej myśli! Pożyczyłem torxa 8 mm i odkręciłem śruby wokół misy olejowej. Niestety nie dałem rady 3 sztukom. Obrobiły się i nie wiem co zrobić? Czy ktoś ma paten - sposób na obrobione śruby typu torx? Doradźcie jak odkręcić w/w wymienione śruby. Pozdrawiam.

 

Po kropkach i przecinkach stosujemy spację!!! Poprawiono. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie.

Ja uważam że to panewki. Do zamiany miałem jakieś 2tys, a zmieniam co 10000 km

 

Dodano: 25 lip 2015 - 21:36

A jak panewki, to co? Opłaca się remontować czy nowy silnik organizować?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakiego masz mechanika i za ile to zrobi, najpierw trzeba zdiagnozować usterkę. Ja miałem u siebie pęknięty wał a jak na początku posłuchałem silnika to myślałem, że coś na górze stuka. Ważne żeby ktoś nie rozebrał Ci całego silnika niepotrzebnie i nie wziął za to 2 tysiące. Mi się akurat remont opłacał bo zrobiłem to sobie sam , wyszło mi 1300 zł z wałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po nie długim czasie wraz z żoną postanowiliśmy, że nie będziemy remontowali w/w silnika tylko kupimy używany. I jaki zbieg okoliczności! Kupiłem go na miejscu gdzie mieszkam, mało tego z montażem i dwutygodniową gwarancją. Silnik mam już założony pochodzi z jakiegoś rozbitego anglika i śmiga jak złoto! Stary silnik zostawiłem w rozliczeniu (a niech chłopaki tam mają), a ja mam spokojną czaszkę. Mam pytanie na starym silniku na bloku było oznaczenie F9A a teraz jest F9Q? O co tu chodzi? Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, ale mogę się mylić, f9a i f9q to bliźniacze silniki bodajże zaworem egr i kolektorem się różnią.

 

A jeśli chodzi o to że kupiłeś 2 silnik używany to mam taką radę. Wymień sobie od razu panewki na nowe. Nie znasz pochodzenia silnika, na jakim oleju jeździł co ile był wymieniany itp. Będziesz miał spokój i pewność że w najbliższym czasie się nie obrócą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wymieniam w drugim aucie silnik 1,9 dCi 120KM. W obu przypadkach kupiłem używany silnik i wymieniłem w nich panewki korbowodowe, a pompę oleju, łańcuch i miskę olejową wstawiłem z wersji 130KM. Pompa oleju w 1,9 dCi 130KM daje 2,5 BAR, a w 120KM standardowa pompa daje 1,5 BAR. Jak na razie jednym autem zrobiłem 10tys km i (odpukać) nie ma najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!