Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 2.0 Pb


model_1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Z racji sprzedaży Fiata postanowiłem wrócić do do korzeni czyli Reni:)

Kiedyś posiadałem Scenica i po za jedną awarią zresztą na forum pisałem o niej byłem bardzo zadowolony z autka.

Teraz szukam albo Megane 2 albo Scenica 2 z silnikiem 2.0 Pb lub Pb+LPG. Budżet jaki mam to 15000 max ze wszystkim.

Znalazłem takie ogłoszenie ,auto jest do opłat ale jak dzwoniłem to na opłaty cenę obniżą, na wszystko co jest wymienione mają faktury a wymienione jest to co najwrażliwsze. Co o tym ogłoszeniu sądzicie??

Jutro jak z pracy wrócę o normalnej porze będę chciał podjechać

Ile realnie taka meganka powinna kosztować. Wyposażenie jakie ma pasuje mi wybredny nie jestem. A co najbardziej mi się podoba to skrzynia 6 .

 

Mój odnośnik

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tylny lewy błotnik

2. Klapa i jakiś dziwny odcień po lewej stronie, ciekawe od czego to jest.

3. Auto siedzi dość nisko, czy on jest zapakowany? Chyba że wymienili zawieszenie na takie...

4. Wyposażenie Ci nie przeszkadza, ale jest dość ubogie. Klimatronik, fajny bajer a i zdecydowanie lepiej to wygląda od tego pokrętła.

Zalecam ostrożność.

Ile powinna kosztować? 11 tysi za to bym nie dał, 12 letnie auto i gołe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odcień możliwe że od lakieru piszą że lakier jest mieniący się.

A nisko siedzi może dlatego że stoi na 17".

Ostrożność na pewno wzmożona.

Jak dzwoniłem to na opłaty mają opuścić .( Auto miało być dla kobiety ale stwierdziła że jest za duże jak dla niej. Ciekawe ile w tym prawdy)

Myślę wyrwać za 9000 może się uda . Tak jak mówisz za goła wersje więcej nie dam, choć wymieniony jest rozrząd i KZFR.

Zobaczymy dzisiaj chyba podjadę.

 

A mam jeszcze pytanie ile mniej więcej wynoszą wszystkie opłaty ( tj tłumaczenia, akcyzy itd.)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 na opłaty na pewno przeznaczysz... w skład opłat... akcyza, tłumaczenia, świstek z US, przegląd, recykling, koszt rejestracji i pewnie czegoś zapomniałem :D Ale skoro to on ściągnął to niech on robi opłaty, bo chyba nie będziecie strugać umowy na niemca... a ty ewentualnie kup. I pewnie zaniży cenę by nie płacić od wzbogacenia się...

PS. miałem megankę na 17' i wiem jak ona wygląda :D i raczej nie do gleby a do góry podejdzie. Tutaj ewidentnie musi być coś ze sprężynami. Wymieniał ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak pojechałem ale nawet nie oglądnąłem.

 

1.Skończyło się ubezpieczenie (ponoć w sobotę). Nie da się się nawet przejechać. A jak bym chciał się przejechać to żebym sobie wykupił takie na 30 z własnej kieszeni:)

2.Przy pytaniu na kogo jest umowa to podobno jest na żonę ale to tylko taka żeby przyjechać z niemcowni, ale jak coś to się jakąś napisze.

3.Auto miało być pod szkołą ale żona gdzieś tam pojechała i trzeba by tam podjechać ok 20 km

4. Cena na jaka zejdzie najniżej to 10800 plus opłaty do zrobienia przez kupującego:) (czyli całkowity koszt za gołą wersje ok.12 300), ale mają taką panią czy tam gościa co może wszystko załatwić w urzędzie celnym w częstochowie.

Tak że jeśli chodzi o moje zdanie to odradzam.

PS. Teraz chyba od 01.01.2015 nie trzeba zaświadczeń z US

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Przy pytaniu na kogo jest umowa to podobno jest na żone ale to tylko taka zeby przyjechać z niemcowni, ale jak coś to sie jakąś napisze.

pamiętaj ! kupując auto do opłat ZAWSZE umowa będzie zrobiona między Tobą a Niemcem, na tym polega handel do opłat, handlarz nie zrobi na siebie umowy bo musiał by opłacić akcyzę i wystawić fakturę za auto, a jak nie ma DG to tego nie może zrobić.

Tak że jeśli chodzi o moje zdanie to odradzam.

dlaczego odradzasz ? coś z autem było nie tak ? opisz wady usterki przydadzą się innym, bo jeśli tylko

Skończyło się ubespieczenie

trzeba by tam podjechać ok 20 km

Cena na jaka zejdzie najniżej to 10800 plus opłaty

 

to te argumenty do odradzania są bezsensu :notacrook:

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to masz racje . Z tym odradzaniem przesadziłem bo auta nawet na oczy nie zobaczyłem. Sorry

 

Ale to auto widziałem

http://allegro.pl/renault-megane-ii-2-0-benzyna-lpg-rewelacyjny-i5568097032.html

 

Sprzedający to osoba prywatna, auto kupił ponad rok temu od gościa co sciągnął z Niemiec. Po kupnie obecny właściciel założył gaz( jednostka sterująca to najprawdopodobniej STAG). Teraz na liczniku jest około 158000. Z nalepki w komorze silnika rozrząd był wymieniany przy około 126000 . Ponoc też było wymieniane KZMF bo temu gościowi co sciągnął z niemiec w drodze strzełiło to KZFR i je zrobił niestety na nic nie ma faktury, tylko jest ta nalepka(taka jak by metalowa ) w komorze silnika. W dzwiach kierowcy beakuje zaślepki przy klamce,fotel kierowcy ma dziurke wytartą jak by od pasa, tylny tłumik bardzo podskakiwał ja sprzedawca wyjeżdzał z garażu,na lewym tylnim nderzaku lub nadkolu teraz nie pamiętam było zadarte czymś symetrycznym omałym rożstawie ( takie jakby kropki srednicy około 1-1.5mm. Tych kropek było z 5 sztuk tak w lini) . Poodpaleniu chodził trochę jak diesel i tak cały czas. Za przepustnicą troszkę po lewej jest chyba odma było słychać jak by uciekało powietrze albo zasysało takie syczenie. Klamka od strony pasażera nie odbija. Trzeba ją ręką dopchnąć bo po otwarciu zostaje w pozycji wyciągniętej. Do auta są też opony zimowe na stalówkach . Opony są z zeszłego roku. Drążek zmiany biegów był tak wytarty że nie byłem w stanie zobaczyć gdzie jest jaki bieg. Gałka była jakby biaława. Silnik pracował równo na benzynie i na LPG lecz po przełączeniu z LPG na benzyne silnik lekko zafalował. Sprzęgło wydawało mi się że miało maly skok w porównaniu do KANGOO i FOCUSA które posiadam.Przy jechaniu po nierównościach z przod usłyszałem lekki stuk jak by końcówka łącznika luz miała. To tyle.

 

A jutro jadę lukać tego

 

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-sekwencyjna-instalacja-gazowa-stag-6-300-plus-ID6y8B93.html#abf0199ab9

Edytowane przez model_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc też było wymieniane KZMF bo temu gościowi co sciągnął z niemiec w drodze strzełiło to KZFR i je zrobił niestety na nic nie ma faktury, tylko jest ta nalepka(taka jak by metalowa ) w komorze silnika.

KZFR w tych silnikach jest bardzo trwałe.

Poodpaleniu chodził trochę jak diesel i tak cały czas.

Natomiast to wskazuje, że właśnie KZFR jest dopiero do wymiany.

W dzwiach kierowcy beakuje zaślepki przy klamce

Niestety potrafią wypadać.

tylny tłumik bardzo podskakiwał ja sprzedawca wyjeżdzał z garażu

Gumki mogą być już do wymiany, albo któraś pękła.

Poodpaleniu chodził trochę jak diesel i tak cały czas.

KZFR lub dziurawy wydech.

Za przepustnicą troszkę po lewej jest chyba odma było słychać jak by uciekało powietrze albo zasysało takie syczenie.

Prawdopodobnie uszczelka przy przepustnicy strzeliła.

Klamka od strony pasażera nie odbija. Trzeba ją ręką dopchnąć bo po otwarciu zostaje w pozycji wyciągniętej.

Sprężynka pękła.

Drążek zmiany biegów był tak wytarty że nie byłem w stanie zobaczyć gdzie jest jaki bieg.

U mnie napisy się wytarły po niecałych 130 tyś km.

Silnik pracował równo na benzynie i na LPG lecz po przełączeniu z LPG na benzyne silnik lekko zafalował.

Normalne, można się pobawić czasem przełączania, żeby to zminimalizować.

Sprzęgło wydawało mi się że miało maly skok w porównaniu do KANGOO i FOCUSA które posiadam.

Ja bym powiedział, że to Kangoo ma duży skok :)

Przy jechaniu po nierównościach z przod usłyszałem lekki stuk jak by końcówka łącznika luz miała.

Łączniki są dość tanie i szybko można je wymienić samemu.

Wydaje mi się, że to ciekawsza opcja niż ta 3 drzwiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i Kangoo ma duży skok ale Focus ma większy niż megi. Zobaczę tą z Czeladzi. Gaz ma założony 2 mies. temu bo mieli zostawić dla siebie ale jej mąż dostał służbowe i sprzedają. Rozrząd wymienili ale nie mają żadnych papierów. Umówiłem się znimi żę podjedziemy do warsztatu w którym wymieniali i zobaczymy co powiedzą. Jak powiedzą że wymieniali to zażądam faktury i zobaczymy co zrobią. Chyba że to będzie jakiś miecio z garażu. A jak nic z tego nie wyjdzie spróbuje z tym z Kalet urwać troche z ceny na te naprawy. W sumie myślałem żemegi troszkę lepiej ciągnie, i dość głośno bylo wśrodku na 6 przy 120 było już powyżej 3 tyś obrotów. Myślałem że koło 140 bedzie 3500 tak jakoś. Bo tak pod trase trochę szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też biorę to pod uwagę. Ale mam kumpla w serwisie Renault jak coś będzie nie tak może wyjdzie jak podepną się Clipem.

Mam jeszcze na oku Lale 2 z 2003 ale to w innym dziale:)

Prawdopodobnie uszczelka przy przepustnicy strzeliła.

Wydaje mi się że to jednak było przy tej odmie bo jak by uszczelka była to powinno zaciągać lewe powietrze i obroty powinny być podwyższone albo się mylę.

 

 

Witam.

Nie miałem wcześniej czasu. Temat do zamknięcia gdyż już kupiłem megane 2 ( żelazko:) ).

Jak się trochę odrobię to pochwale się zakupem.

Edytowane przez model_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!