Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie sprzęgło i wysprzęglik do 1.9 Dci 120 KM


Kangaroo69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początek chciałbym się przedstawić, otóż mam na imię Kamil. Na forum zarejestrowałem się gdy jeszcze miałem Megane II i teraz wracam tu bo mam problem natury technicznej. Od jakiegoś czasu prowadzę sklep internetowy z częściami samochodowymi, jeżdżę na szkolenia, cały czas wertuje katalogi ale natrafiłem na problem ze sprzęgłem do Laguny II 1.9 dci 120 km z 2002 roku. Niby jeden rocznik, jeden silnik, skrzynia 6-biegowa a dwa rodzaje sprzęgła i wysprzęglika. Żaden klient i mechanik nie potrafią bez rozbierania określić jakie części pasują a na info lini Renault konsultant rozkłada ręce. Problem w tym że różnica w cenie jest spora i klienci na siłę chcą to tańsze, a na 5 sprzedanych 2 wróciło bo nie pasuje :/NR Vin też nic nie daje, pod podanymi numerami występują dwa rodzaje. Z reguły największą wiedzę posiadają użytkownicy i to Was chciałbym prosić o opinie. Na dole daję linki do części :

http://www.ekmoto.pl/Zestaw-sprz-g-a-Renault-Laguna-II-1-9-dci-120-km-d209.htm

http://www.ekmoto.pl/Sprz-g-o-Renault-Laguna-II-dCI-d9.htm

Pozdrawiam wszystkich i z góry dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dobrać po VINie i w ASO wypluwa prawidłowe elementy.

Niestety nie ma innego sposobu weryfikacji.

Z góry uprzedzam, że identyczna jest sytuacja z Megane II 1,6 16V z lat chyba 2003-2004.

Też występują dwa typy wysprzęglika, które nie są ze sobą zamienne.

Jedyny sposób weryfikacji, to ASO po VINie, albo rozbiórka.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisując nr VIN katalog nie wskazuje konkretnego sprzęgła. Do ASO nie dzwoniłem ale na ogólnokrajowej info lini po nr.VIN nie potrafili wskazać który model sprzęgła konkretnie. Ehh...nie którzy producenci, jak Renault z silnikiem 1.9 dCi przekombinowało, zamiast okroić Skrzynie i silniki, zrobić mało a porządnych to nawymyślali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalogi Ci tego nie pokażą, tylko w systemie Renault można to sprawdzić, na infolinii Ci z tym nie pomogą, bo nie mają do tego dostępu.

Akurat dobór części do Renaulta nie jest wcale taki zły, problemy są w tych okresach, kiedy były wprowadzane zmiany technologiczne.

Spróbuj za pierwszym razem dopasować tylne klocki do VW T4, albo części zawieszenia do Volvo S40/V40, tam panowała całkowita dowolność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z S 40 nie ma problemu. Brat ma i zawsze trafiamy z częściami. W Renault panuje taki chaos że nawet pracownicy serwisu z Lublina nie wiedzą co z czym się je. Na pierwszy montaż do Laguny szły sprzęgła LUKA i w ich katalogu też nie jest określone. Jedyna różnica jest w skrzyniach, co powinno rozwiązać problem, ale jak pytam klienta czy ma skrzynie PK6 3## czy PK6 0## to robi wielkie oczy. Sam czytałem artykuł o skrzyniach Renault, ale rozbieżności kończą się na oznaczeniu PK6 i tyle...Kiedyś słyszałem o tym że na stronie Renault można sprawdzić te dane i po nr. VIN określi z dokładnością do 1 sprzęgłą ale pracownik serwisu mówi że On nic nie wie...

 

Dodano: 11 sie 2015 - 21:06

Masz może link do tej aplikacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części po VINie w ASO sprawdza się bezpośrednio na serwerze, jakaś aplikacja też jest, ale nie zawsze precyzyjnie podaje.

Ja bym poszedł raczej po oznaczeniu silnika, a nie oznaczeniu skrzyni.

Nawet w linkach, których podałeś jest rozróżnienie na wersje silników, więc można spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam czy ktoś mi może rozkodować nr vin VF1LM0J0H32920381 do Renault Megane ii 1.6 2004r. Czy do takiego auta jest wysprzęglik czy łożysko oporowe.  Piszę ponieważ w jednej aukcji allegro powiedziano mi że nie ma wysprzęglika tylko łożysko oporowe a w innej że jest  wysprzeglik. Ktoś mi to rozkodować może. Proszę o info informacje z tym. Czy jest to w ogóle możliwe sprawdzenie po numerze VIN. Z góry dziękuję.

Edytowane przez clive120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!