Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana Świateł Ksenon na zwykłe proszę o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam meganke przywieziona z Niemiec 1.6 16V Grandtoura z 2004r. która posiada ksenony od nowości oryginalne Renault.

Przez pierwszy rok wszystko fajnie chodziło. Teraz w zasadzie też tylko że na postoju i podczas jazdy żaówki szaleja i ciągle sie poziomują do gory i dołou.

Stojąc za komś na świałach widze jak po jego tylniej klapie wariują mi światła. Strasznie mnie to wkurza.

Naprawa pewnie będzie kosztowała w tysiącach :(

Czy jest możliwośc do tego co mam wsadzic normalne żarówki i jakoś to pozmieniać na normalne lampy ?? Czy całe klosze trzeba wymienić ?? i ewentualnie cos z tym poziomowaniem ??

Ojciec ma taka meganke bez ksenonów to ma wajche do regulacji w aucie .

Proszę o pomoc ?? Wolał bym mieć normalne lampy i brak problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodano: 31 sie 2015 - 20:58

Pewnie czujnik pozycji padł. Jak będziesz chciał sprzedawać daj znać ;)

A czy ktoś orientuje się czy można wymienić na zwykłe lampy?? I jakby to wyszło cenowo?? Co trzeba zrobić?? Odsprzedam te ksenony.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić.

Będzie Cię kosztować dwie kompletne lampy ze sterowaniem, instalacja elektryczna i regulacja wysokości manualna.

Efekt będzie taki, jakbyś przesiadł się z normalnych świateł na postojówki.

Naprawdę nie warto, bo w Megane jest spora różnica między ksenonem, a halogenem.

Podejrzewam, że cała przekładka po odliczeniu wartości ksenonów wyniesie Cię tyle, co naprawa, albo i więcej.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

dobra to juz wiem ze sie nie oplaca. a czy moge zrobic cos sam wyczyscic albo sprawdzic ?? czy odrazu do mechanika jechac

czy da sie to samemu wymieni ć te czujniki i gdzie je znajde

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7, 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki można wymienić/wyczyścić samemu.

W downloadzie masz cały manual serwisowy i dobrze tam widać czujniki od świateł.

Czujniki są przy przednim wahaczu i z tyłu przy zawieszeniu.

http://megane.com.pl/topic/27695-samopoziomowanie-sie-xenonow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!