Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co jakiś czas dusi się przy odpalaniu


karczes816

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem podczas odpalania samochodu. Raz na jakiś czas dusi się, tzn nie odpala na dotyk. Kręci przez chwilę i dopiero potem zapala. Myślałem że winne było KZFR. Niestety parę dni temu wymieniłem rozrząd , koło i pompę wody a problem nadal występuje, chociaż nie tak często jak wcześniej. Nie ma już tego warkotania jak przy KZFR, lecz nieraz się przydusi. Dodam,że jakiś czas temu wymieniany był również czujnik położenia wałka rozrządu. Na dzień dzisiejszy komputer nie pokazuje żadnych błędów. Więc nawet nie wiem gdzie szukać przyczyny. Mechanik sugerował, że może być to czujnik położenia wału, lecz wymieniliśmy i na nowym odpalał jeszcze gorzej niż na starym, więc założyliśmy z powrotem stary. Może mi ktoś pomóc coś zasugerować? Gdyż naprawdę nie mam już pomysłów od czego to może być. Jeśli nikt nie miał czegoś podobnego to poproszę chociaż namiary na jakiegoś sprawdzonego mechanika od Renault w Bydgoszczy lub okolicach, gdyż za parę dni będę w Polsce.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za szybko na pompę paliwa? Przejechane dopiero 128 tyś km. Jakie mogą być jeszcze inne objawy popsutej pompy,oraz czy da radę jakoś sprawdzić czy to faktycznie pompa zaczyna się psuć?

Mogę spokojnie jechać 1800 km w jedną stronę i zrobić sobie to w Polsce, czy istnieje ryzyko , że stanę gdzieś na drodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kupiłem nową za nieco ponad 200 zł, która okazała się być pompą zbyt wydajną od innego modelu, ale do pływaka pasowała idealnie.

Później kupiłem używaną z pływakiem na Allegro za 80 zł, szybka podmiana i jest OK.

Dobrze jest kupić całość z pływakiem, bo wtedy wymiana to jakieś 10-15 min.

Kupno samej pompki i jej podmiana w pływaku jest dość upierdliwa.

Ważne, żeby to robić przy minimalnej ilości paliwa w baku, bo inaczej narobisz bałaganu.

Kiedy ostatni raz wymieniałeś świece?

Jak masz model z rocznika do 2004, to możesz mieć pod autem filtra paliwa i warto go sprawdzić.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie chodzi tutaj o ten zespol zasilajacy za okolo 1000zl , tylko o ten wkład za kilka stówek? Bo już się przestraszyłem.

Świece były wymieniane około 3 mies temu, przed zakupem auta ,tzn tak jest w książce napisane. Ja tego osobiscie nie robiłem.

Moja Meganka to rok 2006 , no i były jaja z tym filtrem paliwa. Chciałem go wymienić, tzn ten wkład, lecz nigdzie mechanik go nie znalazł. Mowi że ten model prawdopodobnie go nie posiada. Jest taka możliwość?

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wkład pompy :)

Od któregoś miesiąca 2004 roku auta miały już filtr paliwa zintegrowany z pompą.

Ja mam auto z 2004 roku i wymiana filtra odroczyła wymianę pompy o jakieś 10 tyś km.

Jeśli chodzi o ten filtr zintegrowany, to wygląda to jak zwykła siatka nakładana na smok pompy.

Może wyczyszczenia smoka coś u Ciebie da.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok dzięki za pomoc, w Poniedziałek ruszam do Polski i będę szukał kogoś kto dobrze to zrobi. Mam nadzieje ze pomoze:)

 

Dodano: 01 wrz 2015 - 20:06

No pompa wymieniona i na razie wszystko w porządku. Mam nadzieje że tak już zostanie. Dzięki za podpowiedź :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik chciał wymienić mi ten wkład pompy ale tłumaczył mi, że ktoś przede mną robił coś tam nie udolnie i jakaś śruba była tak mocno skręcona, że jak odkręcał to coś pękło, za bardzo nie wiem o co mu chodziło bo nie znam się za dobrze. Powiedział, że musiał wymienić cały mechanizm pompy z pływakiem. Założył oryginalną używaną pompę lecz w bardzo dobrym stanie. Załatwił to za 350 zł. Myślisz że mnie cięcie? Ważne ze wszystko pracuje jak należy:)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!