Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ESP/ACR Defekt, Einspritzung uberprufen. Problem.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Może rozpiszę i wyjaśnię od początku problem.

Bylem z dziewczyna na zakupach. Dość daleko jechaliśmy bo z Niemiec do Polski.

Zrobione zostały zakupy i czas ruszać dalej. Wsiadamy (kobieta miała kierować) niestety wsiadła i strasznie mocna gazowała na starcie raz drugi trzeci i się spytałem czemu tak gazuje, a ona ze nie wie co się dzieje.

Zerknąłem i świeciła się tylko kontrolka ESP/ACR defekt oraz Spitzung uberprufen. Einspritzung(wtrysk).

Wsiadłem do auta i fakt lekko naduszony gaz powodował nagle podniesienie się obrotów do 2,5 tys. Ciężko się tak startuje choć auto wykazuje jakby zwiększona moc. Dowiedziałem ie ze to może cewka. Jednak po dojściu do sklepu z częściami odrzuciliśmy cewkę bo auto nie straciło na mocy. Ktoś podzwonił i podjechałem do elektromechanika. Aha w międzyczasie pojawiła się druga kontrolka od silnika.

 

Pojechałem do elektromechanika podłączył pod komputer. Pokazało mu błąd czujnika ciśnienia powietrza bodajże. Taki mały pierdolnik raptem pokazał mi to. Powiedział bym to wymienił i wyczyścił przepustnice. Niestety to był piątek 17 a na drugi dzień było święto. Postanowiłem wrócić do Niemiec autem 100 km. Jechało się w miarę na 5 jakoś się sunęło.

Na weekend autem nie ruszałem. W poniedziałek rano wsiadam by jechać do pracy i patrze a komunikaty zniknęły i świeci się tylko lampka od silnika. Auto startuje i jedzie normalnie (może delikatny spadek mocy). Później po pracy to samo jednak auto rozgrzałem pojechałem do sklepu i po sklepie wróciły komunikaty i obie kontrolki. Czyli gry auto się rozgrzeje i gdy ponownie silnik odpalę na ciepłym to się znowu to dzieje.

 

Miał ktoś podobnie? Na drugi dzień na zimnym oczywiście lampka od silnika bez komunikatów itd.

Liczę na Wasze pomoc. Jadę za tydzień do Polski i mam nadzieje ze dojadę i ze naprawa droga nie będzie. Oraz cy wymiana czujnika i wyczyszczenie przepustnicy faktycznie pomoże.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 oraz pkt. 10 - Regulamin dodawania zdjęć.-Prezes

 

 

thumb_hosting_zdjec_1440158074__11911540_883625541693409_1654932305_n.jpg thumb_hosting_zdjec_1440158108__11911597_883625545026742_152642474_n.jpg

 

Dodano: 22 sie 2015 - 13:00

Poprawione :)

 

Proszę o przeniesienie tematu o działu elektryczny osprzęt silnika.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam podobny problem, po gwałtownym wciśnięciu gazu (nawet na postoju) pojawia się komunikat ESP/ASR Fault i Check injection, zapala się serwis, samochód zaczyna mulić obroty dochodzą do max 2500. Po zgaszeniu i odpaleniu wszystko wraca do normy do momentu ponownego szybszego wciśnięcia pedału gazu. Po kilku takich zdarzeniach pojawił się błąd silnika, podłączyłem ELMa i sczytałem błąd P0638 "Obwód nastawnika przepustnicy (blok cylindrów nr 1) nieprawidłowy zakres wartości sygnału wyjściowego lub problem ze sprawnością" Zauważyłem że po pojawieniu się błędu ESP/ASR Fault i Check injection przepustnica zatrzymuję sie w położeniu 18% i nie zmienia parametrów w zależności od obrotów. Wymieniłem przepustnicę na nową ale problem pozostał. Prośba o sugestie co może być przyczyną usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Coraz częściej dochodzę do wniosku, że szukanie jakichkolwiek użytecznych info na tym forum to strata czasu. Człowiek opisuje problem, nikt za bardzo nie wie o co chodzi albo dziesiątki różnych teorii i na koniec cisza. Ktoś miał problem, rozwiązał go lub w warsztacie naprawili ale już nie poświęci 10min, żeby ludziom opisać co się dokładnie stało.

 

Mam ten sam problem z autem, ludzie o tym piszą ale nikt nie podzielił się rozwiązaniem...

Edytowane przez cush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest zdiagnozować samochód na odległość, więc w grę czasem wchodzą tylko teorie.

Co się tyczy nie odpisywania, to czasem po prostu temat gdzieś zaginie i się zapomni na niego odpisać.

Nic nie poradzimy na to, że ktoś się nie chce podzielić tym, jak rozwiązał problem.

Co do pytań do czego są konkretne kable, to nikt tego nie ma w głowie.

Na forum są schematy elektryczne i zakładającym tematy nawet nie chce się w nie zajrzeć.

Prościej by było, gdyby z pytaniem ktoś wrzucił np. schemat i zapytał się gdzie tego szukać.

Kolejna sprawa, to brak prawidłowej diagnozy.

Nic tu nie da podłączenie ELMa prostym programem OBD II, który odczytuje tylko błędy silnika.

Tutaj potrzebny jest już bardziej zaawansowany program, lub interfejs CLIP, aby zdiagnozować całe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ciężko jest zdiagnozować samochód na odległość, więc w grę czasem wchodzą tylko teorie."

Oczywiście, że tak dlatego dla mnie najbardziej przydatnymi informacjami byłyby po opisie awarii, symptomach i kodach błędów

zakończenie tematu w postaci opisu przyczyny i rozwiązanie problemu.

 

"Co się tyczy nie odpisywania, to czasem po prostu temat gdzieś zaginie i się zapomni na niego odpisać."

Rozwijasz login, klikasz moja zawartość i już masz swoje ostatnie wpisy. Moim zdaniem ludziom po prostu się nie chce.

 

 

W takim razie ja dam przykład na podstawie mojego przypadku, który mam nadzieję wczoraj został rozwiązany.

 

Renault Megane II, 2.0 (F4R770, 135KM)

 

Problem:

- Utrata mocy. Mulił jakby miał przytkany wydech.

- Błąd w ECU: P0135 - zwarcie do plusa na górnej sondzie lambda.

- auto po rozgrzaniu wchodziło w jakiś tryb serwisowy (ESP/ACR Defekt, Einspritzung uberprufen) - obroty same wskakiwały na 2.5 tys. do 3 tys. i w tym zakresie odzyskał jakby moc. Był wyraźnie żwawszy, jednak przy wciśnięciu gazu w podłogę dalej mulił i dławił się (robił kangura), wówczas MAXIECU pokazywało kolejne błędy:

P0638 - przepustnica

P0606 - Procesor mudułu sterującego ECM/PCM

 

Wymieniłem górną sondę lambda i bez zmian. Jedynie zamiast błędu P0135 pojawił się błąd P0136 - zwarcie do plusa dolnej sondy.

Po około tygodniu eksperymentowania i testów pojawił się jeszcze kolejny błąd - P0325 - czujnik spalania stukowego.

 

Rozwiązanie:

Mechanik zrobił diagnostykę na CLIP. Nie stwierdził problemów instalacji elektrycznej, co sam podejrzewałem.

Nie doszedł do niczego konkretnego. Podejrzenie padło na sterownik. Kupiłem na Allegro z takimi samymi numerami

i wysłałem do wyzerowania do firmy Electric Cars. Mechanik go podmienił i po przyuczeniu auto odpaliło.

Okazało się, że ECU pochodzi z samochodu z automatyczną skrzynią biegów ale mechanik coś tam poustawiał.

Od wczoraj zrobiłem co prawda autem dopiero 15 km ale błędów żadnych nie ma i jeździ normalnie.

 

Być może komuś się przyda.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez cush
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!