Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup megane II i okresowe wymiany 1.4 16V 98KM


Arthur

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu na rynku Brytyjskim Megan II 5d 2004-2006r. z silnikiem 1.4 16V 98KM wersji Oasis, głównie dla tego, że jest to najtansze Auto klasy compact w ubezpieczeniu.

Przyznam się, że nigdy nie byłem fanem ani znawcą Megan, z braku informacji dostępnych u wójka Googla i cioci wikip. proszę was o pomoc w postaci udzielenia mi informacji, dotyczących :

1- Co ile należy wymieniać pasek rorządu, oleju silnikowego, filtrów itd.

2- Co dokładnie wchodzi w skład wyposażenia wersji Oasis, na rynku brytyjskim są one wyposażone w panoramiczny szyberdach to wiem i chce :), nie chcę dodatkowego wyposażenia w postaci kotroli cisnienia opon (słyszałem żę są z tym problemy) często brak dokładnego opisu a w komisach sami nie wiedzą co jest aucie

3- czy wszystkie modele mają karty zamiast kluczyka ?? na co zwracać uwagę przy kartach podczas zakupu ??

4- Plus wszelkie istotne informajcie.

 

Proszę o konkretne dane/info. za wszystkie z góry dziękuje.

Edytowane przez Arthur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- Co ile należy wymieniać pasek rorządu, oleju silnikowego, filtrów itd.

Producent zalecał 120 tyś km lub 5 lat, olej co 30 tyś km.

Jednak warto te wartości skrócić i rozrząd 90 tys km razem z KZFR, a olej z filtrami co 15 tyś km.

2- Co dokładnie wchodzi w skład wyposażenia wersji Oasis, na rynku brytyjskim są one wyposażone w panoramiczny szyberdach to wiem i chce , nie chcę dodatkowego wyposażenia w postaci kotroli cisnienia opon (słyszałem żę są z tym problemy) często brak dokładnego opisu a w komisach sami nie wiedzą co jest aucie

To może być wersja specjalna, a te były naprawdę w różny sposób konfigurowane.

Czujniki można wyrzucić i wyłączyć w CLIPie.

3- czy wszystkie modele mają karty zamiast kluczyka ?? na co zwracać uwagę przy kartach podczas zakupu ??

Wszystkie mają karty.

Przy zakupie zwróć uwagę na to, żeby były dwie działające (!) sztuki, w których są właściwe klucze do zamka.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje Pawle, jedno pytanie silnik 1.4 16V też ma KZFR?? myślałem że tylko 1.6. Mnie interesuje tylko 1.4 16V 98KM

 

Dodano: 27 sie 2015 - 12:12

czy wartości podane są takie same do jednostek 1.4 16v i 1.6 z megane II

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpędziłem się, 1,4 16V i 1,6 16V 105KM (silnik niezwykle rzadki)nie mają KZFR.

Interwały między przeglądami są takie same dla tych silników.

Zresztą pod względem mechanicznym te silniki są identyczne, 1,6 16V ma tylko krótsze korbowody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki :)

 

Dodano: 27 sie 2015 - 17:39

jeśli masz jeszcze jakieś sugestie na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie będę wdzięczny

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!