Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, rok temu elektryk wywalił mi całkiem immo z mojego auta, rozkręcał komputer, coś tam zrobił, immo wywalone, auto odpala (cały czas miga czerwona kontrolka na liczniku), od kiedy kupiłem auto klima wg nie działała, pojechałem przed wywaleniem imma na napełnienie czynnika, ale okazało się że jest do wymiany chłodnica, olałem ten temat bo zbliżała się zima, wczoraj zakupiłem chłodnice, ale elektryk coś gadał że po wywaleniu imma klima może nie załączyć. Więc teraz zwątpiłem, miał ktoś taki przypadek?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zdarza się, że przy nieumiejętnym usuwaniu immo "fachowcy" przy okazji usuwali też klimę.

Wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko odpowiedniego specjalistę.

Zamontuj wszystko, nabij klimę i sprawdź co się dzieje.

Obowiązkowo przed nabiciem wymień osuszacz na nowy!

Bez tego możesz się długo nie cieszyć sprawną klimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie co z tym osuszaczem, jedni mówią że nie trzeba wymieniać, fachowcy też mówią od klim, znowu drudzy mówią że wymienić, sam nie wiem, w sumie koszt nie duży, ale po co się wg jego wymienia, widać że nie jest ani skorodowany, jak by ktoś go wymieniał na nowy, tak to z punktu widzenia widać.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak klima jest nieszczelna i po usunięciu usterki także wymienia się osuszacz. W nim jest środek wyłapujący wilgoć z czynnika klimatyzacji. Powinno się osuszacz wymieniać okresowo co 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stara chłodnica była na samym dole jakby skorodowana i się rozszczlniło w tym miejscu , doszedliśmy do tego jak czynnik był napełniony i pod lampą uv było widać , chodź powinno to juz wyjść na urządzeniu ze jest układ nieszczelny , ale pewnie dostał czynnika i wyszło jak wyszło , dobra jutro jade kupić osuszacz , lepiej dołozyć coś grosza i robić to raz a dobrze ,

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy.

Nie cytuj całego posta jeżeli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:!:

Firma która napełnia czynnik i wymienia osuszacz i chłodnice, powinna wymienić oringi ?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wymienić uszczelki na łączeniach.

Kiedyś w ASO był dostępny komplet oringów do klimatyzacji, nie wiem czy dalej jest.

Całość kosztowała może ze 20-30 zł.

Cena 80zł miałem przyjemność zakupić kilka razy - podajesz VIN i masz cały komplet pod auto.

peugeot206.88 pewnie będą mieli tylko ze będą dobierać na oko więc trafi to będzie git nie trafi to wiesz :)

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwonili do mnie specjalisci od klimy. klima dziala wymieniono osuszacz uszczelki czyli te oringi . jestem zadowolony.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!