Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie silnika


Colin_CC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Scenica z silnikiem 1.6 16V 2002. Od ponad pół roku zauważyłem dziwny objaw. Po odpaleniu zimnego silnika jak chcę gwałtownie przyśpieszyć silnikiem strasznie szarpi i słabo przyśpiesza po przejechaniu około 600 metrów idzie normalnie. I im zimniej na polu tym gorzej. Cewki nowe świece nowe. Co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW mam pytanie co do tej przepustnicy dla ekspertów w temacie :) Niedługo chcę zabrać się za jej przeczyszczenie (daaawno tego nie robiłem), a wiem, że jedna śruba od niej jest potwornie wyjechana to podjechałem do pierwszego lepszego warsztatu z prośbą o jej wyciągnięcie i wkręcenie tam nowej. To akurat śruba od strony grodzi, gdzie ciężko się dostać i nie chciało mi się kombinować i męczyć z jej wykręcaniem kiedy jest w stanie agonalnym. Gość nic nie wziął za to, ale to mało istotne w sumie. Chodzi mi o to, że powiedział, że w moim samochodzie jej czyszczenie jest bezcelowe o_O Tu na forum co temat to czytam "wyczyść przepustnicę", "wyczyściłem przepustnicę", itd. Naprawdę w MI PHI to nie ma sensu czy głupoty gadał bo wprowadził mi zamieszanie w głowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja robiłem już podejście do przepustnicy ale poległem na ostatniej śrubie od tyłu silnika. Była tak zapieczona że bałem się ciągnąć. Ale wkładałem lusterko do środka i nie widziałem tam jakiegoś brudu. Przymierzam się drugi raz do demontażu ale lepiej się przygotuję. Bo jak śruba strzeli to będzie trochę kombinacji żeby ją ruszyć .

 

Dodano: 21 wrz 2015 - 20:54

Witam ponownie

Przepustnica wyczyszczona. Allle oringi które uszczelniają były twarde jak kamień i dużo luzu na łączeniu. Wymieniłem na nowe. Silnik lepiej bzyka ale jak jest zimny to podczas przyśpieszania troszkę jeszcze szarpie. Poczekam aż się bardziej ochłodzi i zobaczymy. A te śruby od strony grodzi to bajka, tylko żeby silnik był ciepły i idą gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!