Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ogrzewanie tylnej szyby nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rano kiedy wyjeżdżam, po jakiś 5 min paruje mi tylna szyba, nie działa ogrzewanie tylnej szyby. Tzn kontrolka na zegarach normalnie się zaświeca jak kliknę przycisk ale druty w szybie się nie nagrzewają. Sprawdziłem bezpiecznik pod kierownicą i wygląda na Ok (No styk miał lekko czarny kolor ale inne są podobnego koloru, nic nie przerwane.) Próbowałem zdjąć ten plastik przy kanapie, ale nie dość że nie udało się mi go wyciągnąć to teraz odstaje z 4 cm...

 

Co radzicie? Miał ktoś taki problem?

Chodzi o samochód Megane Coupe 1 ph2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, jak zwykle, połamane przewody na przejściu karoseria klapa.

Ściągnij sobie schematy elektryczne odpowiednie do Twojego modelu i popatrz czy nie masz wtyczki pod lewą tapicerką bagażnika. Sprawdź przejścia przewodów.

Na 95% obstawiam, że to to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ogarnąłem trochę sprawę i jest problem. Nie ma blaszek wychodzących od szyby do wtyczek. Poprzedniemu właścicielowi musiały się odkleić i nie naprawiał.

Kable i wtyczki wyglądają na całe, teraz problem z tymi blaszkami.

 

Gdzie mogę takie cuda kupić?

Szukałem na allegro ale ciężko znaleźć nawet do innych modeli. o megane nie wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:

Pewnie, jak zwykle, połamane przewody na przejściu karoseria klapa.

W Megane Coupe 1 tylna szyba nie jest w klapie ,więc na 100% przewody się nie połamały. :rolleyes:

 

Dodano: 24 paź 2015 - 18:30

Szukałem na allegro ale ciężko znaleźć nawet do innych modeli. o megane nie wspominam

Chyba ciężko będzie przylutować blaszki do szyby ,prościej wymienić szybę na używaną ,nie są drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak popłynąłem z tą szybą. :oops:

Tak się zastanawiam, czy to zadziała?

Z kawałka blaszki miedzianej wyciąć blaszki o szerokości odpowiadającej wsuwkom we wtyczkach.

Blaszki przykleić klejem do naprawiania ścieżek ogrzewających szybę. Koszt kleju to kilkanaście złotych.

Ewentualnie przylutować blaszki. Wydaje mi się że do tego celu trzeba użyć albo gorącego powietrza (stacja hotair) albo palnika gazowego dającego bardzo wąski, skupiony płomień.

Oczywiście robisz to na własne ryzyko, jak tego nie próbowałem, a mam właśnie podobny problem, uleciała mi jedna blaszka w zapasowej szybie tylnej klapy w Scenicu (nawiasem mówiąc mam ją na zbyciu).

Chyba najrozsądniej będzie się udać do warsztatu zajmującego się szybami samochodowymi, tam powinni poradzić sobie z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ciężko będzie przylutować blaszki do szyby ,prościej wymienić szybę na używaną ,nie są drogie.

Niektóre szyby mają wyprowadzone metalowe końcówki, a jeżeli nie, to kable mocuje się klejem przewodzącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie chyba były wyprowadzone metalowe końcówki. Są wtyczki po bokach ale końcówek nie ma. Tak teraz się zastanawiam jakby to tanio zrobić, ale chyba faktycznie najlepiej kupić kawałek blachy miedzianej, wyciąć i przykleić tym klejem przewodzącym. Czy zadziała? Nie mam pojęcia.

 

Z jednej strony najprościej było by wymienić szybę, ale patrząc na ceny szyb to średnio się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!