Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Check injection + SERVICE brak mocy 1.9DCI 120KM


Kuba_WR

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Wczoraj wracając do Niemiec trafiłem na problem. Mianowicie po drodze zapalił się SERVICE z komunikatem CHECK INJECTION i auto straciło moc. Wygląda to tak jakby turbina się nie załączała bo auto ciągnie tak samo w każdym zakresie obrotów. Po zgaszeniu auta błąd ginie ale auto dalej nie ma mocy. Gdy go rozpędzę do 100km/h błąd wyskakuje ponownie. Silnik pracuje równo, nie szarpie, nie kopci tylko nie ma mocy jakbym jechał dieslem bez turbo. Turbinka regenerowana rok temu pracowała cicho zero problemów. Poczytałem trochę i nasuwa mi się jedna myśl - czujnik ciśnienia doładowania. Czy może ktoś ma jakieś inne pomysły. Jestem 1100km od domu więc dostęp do diagnostyki ograniczony. Będę się ratował ADAC niech chociaż mnie nakieruje po podpięciu pod komputer

Z góry dziękuje za wszelaką pomoc!

Pozdrawiam !

 

P.S. Czy w dodanym załączniku udało mi się zlokalizować w/w czujnik ?

post-85931-0-39728500-1445885347_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, u mnie po zgaszeniu pomaga napompowanie gruszką tą po lewej stronie i na kilka tygodni a nawet miesiąc mam spokój.

Dzisiaj byłem na diagnostyce to wyszło, że czujnik paliwa. Także chyba nic poważnego.

Edytowane przez olej897
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, u mnie po zgaszeniu pomaga napompowanie gruszką tą po lewej stronie i na kilka tygodni a nawet miesiąc mam spokój.

Dzisiaj byłem na diagnostyce to wyszło, że czujnik paliwa. Także chyba nic poważnego.

 

a może zaciąga Ci syf ze zbiornika i wtedy nie daje rady pompa, miałem tak i pomogła wymiana filtra oraz płukanie układu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby zaciągało syf to by raczej nierówno pracował, szarpał. W sobotę będzie trochę wolnego czasu zawołam ADAC zobaczymy co komputer pokaże.

Edytowane przez Kuba_WR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!