Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam,

w moim autku też od kilku dni słychać takie tarcie. Mam pytanie czy wystarczy wymienić łożyska czy trzeba wymieniać cały komplet mocowania macpersnów? Czy można trochę z takimi piskami pojeździć czy lepiej szybko to naprawić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadom, co do tego czy można jeździć to powiem że w lato dłużej niż w zimie. chodzi o to że podczas kręcenia kierownicą kolumna powinna się skręcać razem ze sprężyną a jak jest popsute łożysko to sprężyna się nie obraca co może spowodować jej naprężenie i pęknięcie(a wtedy dodatkowe koszta). w zimę ze względu na temperaturę sprężyna jest bardziej twarda i większe prawdopodobieństwo że pęknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy wystarczy wymienić łożyska czy trzeba wymieniać cały komplet mocowania macpersnów?

Wystarczy zmienić same łożyska. W serwisie wymieniają łożyska wraz z poduszkami (1200 zł) - mówią że takie mają części zapasowe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie od pewnego czasu tzn od kiedy zrobiło się ciepło, a dokładnie jak postoi w nasłonecznionym miejscu maja megi I hb, to podczas jazdy z kierownicy słychać dziwne zgrzypienie jak by guma o gume. Czy jest to ten sam przypadek co u kolegów wyżej ?? jeśli tak czy zwykły mechanik a nie ASO da radę wymienić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj przypadek ma sie w sumie nijak do slonca, ale nigdy nie wiadomo. U mnie czasem jak dywanik przesunie sie nieco do gory to ociera o te rurke od kierownicy i wlasnie tak specyficznie slychac jakby guma o gume sie tarla.. Wystarczy przeciagnac dywanik nieco ku dolowi i problem nagle znika :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywanik na pewno nie, gdyż nie mam dywaników, nie lubię ich i nie używam. moje zgrzypienie ( guma o gume) słychać ja skręcam albo jadę po nierównościach, a z racji że mieszkam raczej na uboczy w małej miejscowość to zgrzypienie słychać cały czas. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymmieniłem łożyska macpersonów. Jeden dzień było wszystko ok przynajmniej tak mi sie wydawało, lecz po dłuższej jeździe nadal słychać owe piszczenie (tarcie). Pisk ten występuje gdy skręcam kierownicę do końca w prawą lub lewą stronę. NIe mam żadnych luzów w układzie kierowniczym ani w zawieszeniu. Wymieniałem też drążki oraz końcówki kierownicze, póżniej ww łożyska. Drążki stabilizatora były wymieniane 20 tys km. temu.

Nie mam pojęcia co może być przyczyną tego tarcia. Na razie daję sobie spokuj z szukaniem. Zobaczymy jak będzie dalej. Chyba nic nie powinno się urwać.

 

Pozdrawiam Wszystkich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!