Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Meganka nie odpala


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Półtorej godziny temu wjechałem na takie pole (jest pod górkę), gdy już prawie był na górze silnik zgasł - trochę wcześniej go potrzepało, tak jakbym go na za wysokim biegu prowadził. Akumulator działa, benzyna jest, samochód nie odpala nawet na po pych. Proszę o jakieś porady co może być winne - samochód robiony ma cały przód nowy, bodajże przejechał z 1000 km i teraz dopiero coś poszło.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik kręci, teraz będę musiał podładować aku, bo tyle razy kręciłem, że już ledwo zipie, rozrząd się na 100% nie zerwał, nie odpalał ani na po pych ani jak z górki go rozpędziliśmy. Nie wiem czy to coś pomoże, ale ja jechałem po takiej wyboistej polnej drodze na 2 z 15-25 km/h. Odpięty był 1 kabel od świec tzn. Ledwo się trzymał, dokładniej go umieściłem jednakże bez większego rezultatu. Mogę jeszcze dodać, że jeśli samochód jest na 1 biegu to... czołga się do przodu po czym gaśnie. Jednakże silnik nie odpala. I co jeszcze ciekawsze, na zapłonie mruga mi na żółto ikonka od poduszek powietrznych. Co ciekawsze, zapala się lampka na żółto od poduszek powietrznych.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli jest to gdzie ja go mogę znaleźć i jak go dezaktywować?

Jeżeli naprawdę w tym modelu jest taki czujnik to jest to bardzo prawdopodobne, ponieważ pasażer który siedział koło mnie dodatkowo odpiął pasy, a było pod górkę więc były dziury jakby nie patrzeć.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w rejonie zbiornika wyrównawczego jest taki element z gumowym żółtym kapturkiem.

Dołączam też zdjęcie z instukcji obsługi.

Wyświetl postUżytkownik Astreuz dnia 09 listopad 2015 - 18:41 napisał

ponieważ pasażer który siedział koło mnie dodatkowo odpiął pasy

 

I teraz już wiadomo co jest przyczyną nie odpalenia silnika. Sorry za sarkazm no ale nie wytrzymałem :lol:

W tych modelach odpięcie czy nie zapięcie pasów nie uniemożliwia odpalenia silnika i samej jazdy.

post-7503-0-56543900-1447155968_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie zadziałało- wyłączałem i włączałem i nic z tego. U mnie był to czarny przycisk dokładnie w tym samym miejscu, w którym wskazałeś. Auto jest już na warsztacie, przyszli na miejsce ze swoimi przyrządami i nawet oni nie wykryli co tam może być. Auto poszło na hol i trzeba czekać tydzień aż wykryją co tam niedobrego się zdarzyło.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!