Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak mocy, duże spalanie po wymianie rozrządu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niestety w sierpniu w moim Grand Scenic II 1.9 dCI (120KM) zerwał się pasek rozrządu. Oczywiście wymienione wszystko co należy na częściach OE i innych wysokiej jakości. Razem z kołem wałka rozrządu, które się posypało. Wymienione zawory, pasek, pompa wody, szklanki, i wszystko co należało wymienić. Niestety jest problem ponieważ auto wykazuje brak mocy i potężne spalanie. Wcześniej zanim się zerwał pasek był komunikat Check Emissons (zawór EGR wg clip, ale sprawało się nienagannie. Teraz nie ma w/w komunikatu, a clip nie wykazuje żadnych błędów. Mechanik, który wszystko robił praktycznie rozkłada ręce. Czy ktoś miał podobny problem bądź jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniona przepływka, egr, turbo i ciśnienie ideał, żadnego kopcenia, rozrząd, szklanki wszystko sprawdzone dokładnie raz jeszcze... Zostały wtrysku do sprawdzenia (mechanik mówi, że dają może małą mieszankę)... Clip nie pokazuje żadnych błędów... Oprócz podmiany wtrysków pozostaje przeprogramowanie kompa - czy tak może być... Czy to może być przyczyną? Jakieś jeszcze sugestie? Podobny problem?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Stoi u mnie Megi II ph I z tym samym silnikiem i z takimi samymi objawami. Tylko że nie ja robiłem ten remoncik tylko jakiś pan Kaziu i teraz trzeba się doszukiwać przyczyn. Martwi mnie to że auto w ogóle nie chce puścić dyma a kata już nie ma i ciśnienie doładowania jest ok. Egr zaślepiłem, przepływki podmieniałem ze 2 sztuki z innych aut i to samo jest ale z tego co mówił właściciel głowicę robił ten pan Kazio i nie wiadomo czy nawet ustawił luzy zaworowe. Turbo po regeneracji też jest. Dziwna sprawa ale mamy dokładnie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić przepływomierz. Turbinka może źle założona, nieszczelny dolot lub uszczelka pęknięta. Bardzo dużo może być przyczyn takiego stanu rzeczy. Proponuje zmienić fachowca i udać się do zakładu specjalizującego się we francuzach. Co do turbinki można sprawdzić ciśnienie doładowania. Łopatki turbiny mogą być pokrzywione, łożyskowanie w turbinie uszkodzone. Przyczyną też może być przestawiona pompa paliwowa. Przestawiony rozrząd.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty widzisz co piszesz? Przepływomierze podstawione 2, turbo i tu i tu już podmienione, ciśnienie doładowania sprawdzone i tu i tu. Przestawiona pompa paliwowa w dci??? A co to jest Renault 19 1.9D z 1988 roku że trzeba pompę ustawiać? Przeczytaj kolego temat dokładnie i nie pisz głupot.

 

Pawel ciśnienie paliwa to chyba jedyna rzecz jakiej nie sprawdziłem ale gdyby było za małe to dci wyrzuca błąd "spadek ciśnienia na listwie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz rację, zwracam honor!!! Pisałem szybko!!! I automatycznie wpisałem możliwe przyczyny takiego stanu rzeczy.

Ale przeważnie jak nie dymi i słaby to coś jest nie halo z paliwem,u kładem zasilania. Po prostu za mało paliwa dostaje.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!