Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

podgrzewana przednia szyba


Rekomendowane odpowiedzi

nie udało mi sie znaleźć tego tematu(może źle szukam). mianowicie mam problem z ogrzewaniem przedniej szyby. podgrzewanie działa tylko od strony kierowcy a od strony pasażera już nie. czy może to być spowodowane lekka stłuczką (uszkodzony był tylko wahacz po prawej stronie, może podczas uderzenia wypiela sie jakaś wtyczka) ? gdzie mam szukać kabelków do ogrzewania przedniej szyby? wszelkie sugestie na ten temat będą mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze rozumiesz. na całej szybie są pionowe paski (podobne jak na tylnej szybie ale cieńsze)

 

 

dziś po pracy pogrzebałem troche pod maska (nie miałem zbytnio czasu żeby rozmontować plastiki pod wycieraczkami, do tego zaczęło padać) i znalazłem jakiś luźny kabelek obok akumulatora, widać ze nie był przyczepiony do akumulatora. zastanawiam sie czy może to być kabelek właśnie od podgrzewania szyby. dorzucam fotkę kabelka.

07042008457gi3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam skandynawska wersje megi, a z tego co sie orientuje to w skandynawi podgrzewana szyba była dostępna normalnie w samochodach prosto z fabryki. dodatkowo mam oryginalny włącznik podgrzewania szyby.

 

 

przykręciłem ten kabelek do akumulatora i cala szyba grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

No właśnie ! Mam ten sam problem. Kopiłem niedawno Renault Megane 1.6 16 V z 2000 roku. Dopiero teraz zacząłem używać ogrzewania bo chłodne dni i paruje od środka a tu zonk. Działa tylko ogrzewanie po stronie kierowcy - dokładnie jakby ktoś przyłożył linijkę na środku szyby. Sprawdzę ten kabelek czy jakiś tam jest w ogóle a jak nie to nie wiem co mam robić i jestem wtedy w .....

No to chyba po problemie gdyż właśnie ten kabelek miałem odłączony - pewnie przy podłączeniu akumulatora został pominięty - tylko dziwnym jest aby podgrzewanie szyby było podpięte bezpośrednio - widocznie tak musi być.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

czy ktos w ogole praktykowal zalozenie podgrzewana przednia szybe do auta nie wyposazonego w takowa?

czy istnieje taka mozliwosc?

czy jest przygotowana instalacja elektryczna fabrycznie do podlaczenia takiej szyby? (tu uklon do Panow pracujacych w ASO o informacje)

 

z tego co sie orientuje, to scenic I ph II miewal podgrzewanie przdniej szyby, ale nie spotkalem zadnego RX4 z podgrzewana przednia szybe, czy sie myle?

 

ile moze byc zachodu przy zalozeniu takowej szyby wraz z instalacja?

 

(i dodatkowe pytanie): czy wychodzily szyby , ktore jednoczesnie byly podgrzewane i "solar"? czy to wykluczajace sie opcje?

 

przepraszam, ze tyle pytan, ale nie udalo mi sie niczego znalesc na forum (nie wykluczone, ze zle szukalem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ad 1. Mi się udało, w mojej wersji wystarczyło założyć przełacznik, kabel sterujący był na podszybiu. Tam trzeba było zamontować przekaźniki i wszystko działa pięĸnie :)

Ad 2. Patrz wyżej.

Ad 3. Tak jak wyżej, u mnie była, ale tylko sterowanie, obwód wykonawczy trzeba było dorobić ( 2 przekaźniki + 2 bezpieczniki + pare kabelków )...

Ad. 4 Nie wiem :)

Ad 5. Dorobienie brakującej instalacji około 3h, oczywiście należy też zamontować taką szybę :)

Ad 6. Wydaje mi się, że nie było, przynajmniejn nie znalazłem ( oczywiscie do megane I ), a szukałem troszkę.

 

I teraz pytanie z mojej strony, megane II czasami trafia się z podgrzewana przednia szybą. Gdzie znajduje się włącznik tej szyby w tym aucie? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Nie to nie jest naprawialne. Niestety szyba ta kosztuje nowa około 1000zł i jest nie naprawialna.

 

Ja dziś kupiłem taką szybe do megi I. Szyba orginalnie posiada 4 przewody czyli sa dwa obwody grzejne. kierowca i pasażer. na dolnej krawedzi na środku znajduję się wtyczka plusowa zaslilają oba obwody a po lewej i prawej skajnej są przewody masowe. Jeden wypada własnie nad aku.

 

Fabryczny wyłacznik jest pod włącznikiem ogrzewania tylnej szyby. Sterowana powinna być przełącznikiem czasowym z "wyczuwaniem" pracy silnika (ładowania) szyba bierze około 50A z prostej matematyki wynika że nie dało by rady grzać nią bez odpalonego silnika. <ok>

 

Jutro będę sprawdzał jak instalacja wygląda u mnie.

post-26616-1301944429_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!